Jest już album z nie wydanym do tej pory koncertem MOTÖRHEAD z 2007 roku

REKLAMA
Specjalnym wydarzeniem, które promuje wydanie koncertu Motörhead na Montreux Jazz Festival z 2007 roku, będzie specjalna sesja odsłuchowa albumu z dyskusją podczas tegorocznej edycji festiwalu. Odbędzie się ono w niedzielę 2 lipca w La Bibliot?que @Lake House w Montreux (Szwajcaria) o 20.30 i poprowadzi je Pierre-Philippe Cadert (RTS), a gośćmi będą Steffan Chirazi (Singerman Entertainment), Ute Kromrey (Promötor).
REKLAMA

Motörhead uwielbiali grać koncerty i nigdy nie oceniali swojej publiczności. Każdy był mile widziany pod sceną. Również fani jazzu! Kiedy do zespołu odezwał się festiwal Montreux z propozycją zagrania na kolejnej edycji, wiadomo było że jest to na swój sposób logiczne. Warto zauważyć, że samemu festiwalowi przyświecała idea wychodzenia poza granice słowa na ‘j’ i doceniania wybitnych artystów bez względu na gatunek, z którym są kojarzeni i styl w którym grają.Jedyne co się naprawdę liczy, to czy artysta jest najlepszy w swoim fachu i ma odwagę wykorzystywać własne umiejętności w twórczy sposób. Właśnie dlatego razem z takimi artystami jak Dexter Gordon, na festiwalu występowali Deep Purple czy ZZ Top, a co roku ta różnorodność artystyczna tylko się powiększa. Wszystkie te cechy festiwalu, jak i nagrania poszczególnych występów, złożyły się na sukces jakim było wpisanie Montreux Festiwalu na listę UNESCO w 2013 roku.

REKLAMA

 Zobacz także: Reaktywacja Pink Floyd możliwa? Nick Mason nie ma wątpliwości. Oto, co musiałoby się stać

Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu "Kiss Of Death" koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego, był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę - pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy ‘Rosalie’!

Zobacz także: Oświadczył się na koncercie. Wyjął pierścionek podczas "ściany śmierci"

Wideo z wykonaniem coveru Thin Lizzy 'Rosalie':

REKLAMA
 

Motörhead "Live At The Montreux Jazz Festival ’07" dostępny będzie jako podwójny winyl, podwójny CD i na portalach streamingowych.

LISTA UTWORÓW (wydanie CD i LP)

1. Snaggletooth

2. Stay Clean

REKLAMA

3. Be My Baby

4. Killers 5. Metropolis

6. Over The Top

7. One Night Stand

REKLAMA

8. I Got Mine

9. In The Name Of Tragedy

10. Sword Of Glory

11. Rosalie

REKLAMA

12. Sacrifice

13. Just ‘Cos You Got The Power

14. Going To Brazil

15. Killed By Death

REKLAMA

16. Iron Fist

17. Whorehouse Blues

18. Ace Of Spades

19. Overkill

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory