The Rolling Stones obchodzą kolejny jubileusz. 60 lat temu wydali pierwszy singiel
The Rolling Stones to obecnie niezaprzeczalna legenda muzyki rockowej. Zespół powstał w 1962 roku, a za pełnoprawny debiut uznają oni koncert z 12 lipca 1962 w Marquee Club w Londynie. Wystąpili oni wtedy w zastępstwie za Blues Incorporated. Na wydanie pierwszego singla czekali niecały rok. Już wtedy na rynku poradził sobie całkiem dobrze.
Zobacz także: Lars Ulrich zrobił to na koncercie. Wokalista Metalliki nie wytrzymał!
Pierwszy singiel The Rolling Stones
7 lipca 1963 roku odbyła się premiera pierwszego singla zespołu. Wydano go oczywiście na winylu. Na stronie A nie znajdował się jednak oryginalny utwór Stonesów. Zamiast tego był tam cover "Come On" Chucka Berry’ego. Znanym faktem jest, że debiutujące zespoły często zaczynają od coverów. Brytyjska grupa nie była więc wyjątkiem w tym przypadku.
Na stronie B singla, znajdował się natomiast utwór Williego Dixona "I Want to Be Loved". Singiel powstał w Barnes w Londynie, w studiu nagraniowym Olympic Sound Studios. Od razu odniósł też spory sukces. Zajął 21. miejsce na brytyjskiej liście przebojów.
Pierwszy singiel zespołu powstał w składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Bill Wyman, Charlie Watts. Natomiast realizatorem technicznym dźwięku był Roger Savage.
Zobacz także: To ten horror według Slasha jest najstraszniejszy. "Przeraził mnie jak cholera"
Tak narodziła się legenda
Zespół na początku działalności nie miał żadnych swoich utworów. Grali więc wyłącznie covery. Mimo to cieszył się popularnością. Koncert z 12 lipca 1962 roku i singiel z 7 lipca 1963 roku zaczęły zwiastować narodziny wielkiego zespołu.
The Rolling Stones przez 60 lat działalności nagrali olbrzymią liczbę piosenek i albumów. Wystarczy wspomnieć, że na ich koncie jest 25 pełnoprawnych albumów, 13 koncertowych, a także 121 singli. Płyty zespoły sprzedały się w ponad 240 milionach egzemplarzy na całym świecie.
The Rolling Stones czterokrotnie zawitali też do Polski. Ich koncerty odbyły się 13 kwietnia 1967 roku w Sali Kongresowej w Warszawie, 14 sierpnia 1998 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, 25 lipca 2007 roku na Służewcu w Warszawie oraz 8 lipca 2013 roku na PGE Narodowym, również w Warszawie.
Zobacz także: Zaatakowali berlińską siedzibę grupy Rammstein. Teraz planują sabotować koncerty