Zagrali cover utworu Illusion na Męskim Graniu. Lider zespołu zażenowany

REKLAMA
Ostatnio na Męskim Graniu piosenkarze postanowili zagrać cover jednego z utworów Illusion. Popularni Vito Bambino, Igo i Mrozu wykonali swoją interpretację. Nie spodobała się ona Lipie, który nie przebierał w słowach wypowiadając się na ten temat.
REKLAMA

Trwa tegoroczna edycja Męskiego Grania. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem w ramach imprezy odbywa się projekt Męskie Granie Orkiestra. Ostatnio swoją interpretację klasycznego utworu Illusion wykonali Vito Bambino, Igo i Mrozu. Nie spodobała się ona autorowi oryginał.

REKLAMA

Zobacz także:Trwa głosowanie w 3. edycji Festiwalu Klasyki Rocka

Orkiestra Męskiego Grania coveruje klasyk

W ramach projektu Męskie Granie Orkiestra artyści wykonują swoje interpretacje znanych utworów. Dzięki temu jakiś czas temu mogliśmy słyszeć chociażby Nosowską śpiewającą Young Leosię. Muzycy wykonali wiele coverów, ale większość raczej przechodzi bez echa. Inaczej jest w przypadku utworu zespołu Illusion. 

Vito Bambino, Igo i Mrozu to stali bywalcy Męskiego Grania. Pojawiają się na imprezie praktycznie co roku. Ostatnio postanowili wykonać w swoim stylu utwór "Nóż" autorstwa zespołu Illusion. Ich interpretacja jest ewidentnie bardziej skoczna, co odbiega od oryginału. Nie spodobało się do autorowi pierwotnej wersji.

Zobacz także:Basista Iron Maiden upadł na koncercie. Rozległ się okrzyk przerażenia

REKLAMA

Lipa z Illusion nie przebiera w słowach

Piosenkarze wykonali utwór w charakterystyczny dla siebie sposób. Możemy usłyszeć śpiewny wokal i pozytywną energię płynącą z ich występu. Nie taki był jednak zamysł autorów oryginalnego utworu. Tomasz "Lipa" Lipnicki, lider Illusion, postanowił odnieść się do tego wykonania. Początkowo skomentował to krótkimi słowami: "czuję zażenowanie". W niedługim czasie zdecydował się rozwinąć swoje zarzuty. Przytoczył treść utworu, która absolutnie nie ma pozytywnego przekazu. Warto dodać, że Tomasz Lipnicki sam gościł na Męskim Graniu. Nie wydaje się więc, żeby jego krytyka była spowodowana niechęcią do samego wydarzenia.

"Żeby było jasne, ja nie mam nic przeciwko coverowaniu piosenek. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to piosenka o morderstwie, wyrzutach sumienia i spowodowanym nimi samobójstwie. Tyle" - skomentował Lipa w mediach społecznościowych.

Zobacz także: The Rolling Stones obchodzą kolejny jubileusz. 60 lat temu wydali pierwszy singiel

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory