Lars Ulrich ma problemy ze zdrowiem? Tak dba o formę

Lars Ulrich zdradził, co robi, by w wieku blisko 60 lat trzymać formę taką jak kiedyś. O radach od perkusisty Metalliki opowiedział basista Grety Van Fleet Sam Kiszka. Oba zespoły ostatnio wspólnie koncertowały.

W 2022 r. Metallica wybrała Gretę Van Fleet na swój support na trasie po Ameryce Południowej i USA. Przekazała też swoim sporo młodszym kolegom z branży muzycznej kilka ważnych rad dotyczących tego, jak długo przetrwać na scenie w prawdziwie rockowym stylu.  

Zobacz także: Zespół Keanu Reeves'a powraca! Po 23 latach wydadzą nowy album

Ulrich z Metalliki doradza Kiszce z Grety Van Fleet 

W piątek 21 lipca premierę będzie miał trzeci album Grety Van Fleet pt. „Starcatcher". Z tej okazji zespół rozmawiał z "Billboard News". Poza pytaniami o nowy krążek nie mogło też zabraknąć tematu występowania u boku Metalliki.  

Basista Grety Van Fleet Sam Kiszka zdradził, co usłyszał w kwestii dbania o siebie od Larsa Ulricha. Perkusista Metalliki w grudniu będzie obchodził swoje 60. urodziny. Jednak wraz z kolegami nie zwalnia on tempa. Legendarna amerykańska kapela wypuści w tym roku album „72 Seasons" i pojedzie w kolejną trasę koncertową.  

Jak podkreślił Kiszka, chciał dowiedzieć się, w jaki sposób Metallica potrafi zachowywać świetną formę i od 30 lat być na topie. Usłyszał od Ulricha, że niezbędne są „konsekwencja i długowieczność", a także „prawdziwe zamiłowanie do tego, co się robi".  

Zobacz także: Tego nikt się nie spodziewał! Green Day zaskakuje! To zrobili na koncercie

– Trzeba mieć dużo pasji, aby móc robić coś tak długo i być w tym tak dobrym. Rozmawiałem z Larsem o starzeniu się. Stwierdził: „Muszę pracować pięć razy ciężej, żeby wyrównać i osiągnąć poziom, na którym byłem dziesiątki lat temu" – wyjawił basista Grety van Fleet. 

Z kolei Josh Kiszka dopowiedział: „Ale Ulrich jest perfekcjonistą (…). Oni wszyscy tacy są. Wszyscy są perfekcjonistami i bardzo poważnie traktują to, co robią". 

Błyskotliwa kariera Grety Van Fleet 

Greta Van Fleet stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki już 11 lat temu, jednak jej członkowie wciąż są naprawdę młodzi i mają między 24-27 lat. W 2018 r. grupa wydała debiutancki album „Highway Tune". Dzięki ciekawemu brzmieniu i charyzmatycznemu wokalowi Josha Kiszki zaczęto porównywać ich do Led Zeppelin.  

Zobacz także: Guns N' Roses z nowym albumem? Techniczny się wygadał!

Niedługo poszli za ciosem i na fali popularności oraz przychylności krytyków wydali kolejny krążek „The Battle at Garden’s Gate". Teraz przyszedł czas na trzecie wydawnictwo, czyli „Starcatcher". 

SŁUCHAJ ROCK RADIA