Skrzypaczka zagrała wielki hit Led Zeppelin. Musicie to usłyszeć!

REKLAMA
Wielki hit Led Zeppelin zagrany na skrzypcach. "Kashmir" to słynny numer, który doczekał się wielu coverów. Posłuchajcie tego w instrumentalnej wersji Lindsey Stirling.
REKLAMA

Led Zeppelin dali się poznać w 1968 roku. Właśnie wtedy grupa będąca jedną z pionierskich w gatunku hard rocka zaczęła działalność. Rok później ukazał się ich debiutancki album. Z czasem kariera Led Zeppelin mknęła do przodu i dziś zawdzięczamy im jedne z największych hitów muzyki rockowej na świecie.

REKLAMA

Zobacz także: Lars Ulrich ma problemy ze zdrowiem? Tak dba o formę

Najważniejszy numer Led Zeppelin

Jednym z takich numerów jest "Kashmir". To piosenka z 1975 roku. Trafiła na album "Physical Graffiti". Jest uznawana za najsłynniejszy kawałek Zeppelinów. Co ciekawe była grana na każdym ich koncercie aż do 1980 roku, kiedy to zespół zakończył działalność.

Również krytycy i publiczność doceniła słynny hit. Trafił bowiem na 140. miejsce listy przebojów wszechczasów magazynu "Rolling Stone". Do dziś sięgają po niego muzycy. Jedną z artystek jest skrzypaczka Lindsey Stirling.

Zobacz także: Zespół Keanu Reeves'a powraca! Po 23 latach wydadzą nowy album

REKLAMA

Zagrała "Kashmir" na skrzypcach

Lindsey opublikowała efektyh swojej pracy muzycznej w sieci. Na YouTube pojawiło się nagranie znanego hitu. Musicie go posłuchać! Jak sama przyznaje, to jedna z jej ulubionych rockowych piosenek.

- „Kashmir" zawsze był jedną z moich ulubionych rockowych piosenek i cieszę się, że mogłam pracować z legendarnymi producentami, Howardem Bensonem i Neilem Sandersonem, którzy pomogli mi zrealizować moją wizję - cytuje skrzypaczkę "Teraz muzyka".

Posłuchajcie sami!

Zobacz także: Tego nikt się nie spodziewał! Green Day zaskakuje! To zrobili na koncercie

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory