Guns N' Roses szykują wyczekiwaną nową płytę? McKagan zapewnia: "Jesteśmy w szczytowej formie"

REKLAMA
Już od dłuższego czasu fani podejrzewali, że Guns N' Roses mogą przygotowywać dla nich pierwszy od 15 lat studyjny album. Teraz wydają się to potwierdzać słowa basisty legendarnej rockowej grupy, Duffa McKagana. Wyznał on w rozmowie z "Teraz rock", że kapela pracuje nad premierowym materiałem. Ocenił, że wszyscy jej członkowie "są w szczytowej formie", co może zapowiadać stworzenie "ich najlepszej płyty".
REKLAMA

Guns N’ Roses bezapelacyjnie należy do grona najpopularniejszych zespołów rockowych. Cieczy się zarówno uznaniem krytyków, jak i słuchaczy. Założona w 1985 r. amerykańska kapela wykreowała wiele hitów na czele z "Welcome to the Jungle", "Paradise City", "Sweet Child O’ Mine" czy "November Rain". Ma też na koncie mnóstwo nagród.

REKLAMA

Sześć płyt studyjnych zespołu rozeszło się na świecie w ponad 100 mln egzemplarzy. Jednak ostatni album, "Chinese Democracy", ma już 15 lat.

Zobacz także: Iron Maiden ma niespodziankę dla fanów! "Będziecie szczęśliwi"

Plotki o nowym albumie Guns N’ Roses

Od 2008 r. fani z utęsknieniem wypatrują na horyzoncie nowego wydawnictwa. Szczególnie liczyli na to od 2016 r. Wtedy gitarzysta Slash i basista Duff McKagan po latach rozwiązali swój spór z wokalistą Axlem Rosem i powrócili do grupy, reaktywując jej oryginalny – kultowy skład.

REKLAMA

Przez ostatnie siedem lat miłośnicy twórczości Guns N’ Roses mogli liczyć "jedynie" na trzy single i liczne koncerty. Teraz wygląda na to, że i posucha płytowa może dobiec końca. W zeszłym roku Slash rozpalił nadzieję w fanach jedynie na chwilę. Zdradził, że kapela chce wydać kolejny krążek, ale składający się wyłącznie z nowych aranżacji starych przebojów.

Jednak kolejne miesiące wskazywały, że może pojawić się też premierowy materiał. Poza zdjęciami Rose’a i Slasha w studiu, na jednym z występów zagrali całkiem nowy utwór. Informacje o zbliżającym się świeżym singlu miał też zdradzić fanom po koncercie w lipcu br. techniczny grupy Tom Mayhue.

Zobacz także: Szykuje się kolejny hit Maneskin? Zespół zaskoczył fanów

Duff McKagan: "Jesteśmy w szczytowej formie"

REKLAMA

Tymczasem na dniach w rozmowie z magazynem "Teraz rock" Duff McKagan potwierdził, że Guns N’ Roses przysiadło do pracy nad pierwszym od 15 lat studyjnym albumem. Co więcej – ocenił, że członkowie kapeli nigdy wcześniej nie byli w takim gazie jak obecnie.

Axl znajduje się w szczytowej formie, Slash też również. Nasza trójka ma się bardzo dobrze. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to myślę, że stworzymy nasz najlepszy album – zapewniał basista.

Zobacz także: Basista Deep Purple wskazał swojego idola. "Geniusz"

McKagan dodał, że kiedy wrócił do składu, "nie wybiegał daleko w przyszłość". Spodziewał się, że zagra jedynie dwa zaplanowane koncerty na Coachelli.

REKLAMA

Tymczasem wszystko zaczęło układać się nam coraz lepiej i siedem lat później dotarliśmy tutaj – zażartował.

Zaznaczył, że w tym czasie dali ok. 300 "wspaniałych" koncertów, na których "dali czadu na pełnych obrotach" i "świetnie się bawili".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory