Guns N' Roses wypuścili nowy singiel! Zrobili fanom ogromny prezent

REKLAMA
Muzycy Guns N' Roses postanowili zaskoczyć swoich fanów. Wydali świeży singiel pt. "Perhaps". Po raz pierwszy zagrano go w amerykańskich stacjach radiowych. Niebawem powinien zawitać również na platformy streamingowe.
REKLAMA

W ostatnich latach Guns N’ Roses dawali mnóstwo koncertów na całym świecie, ale nie rozpieszczali pod względem nowego materiału. Przez ostatnie 15 lat wydali zaledwie trzy single. W końcu jednak miłośnicy ich muzyki doczekali się kolejnego kawałka.  

REKLAMA

Zobacz także: Guns N' Roses szykują wyczekiwaną nową płytę? McKagan zapewnia: "Jesteśmy w szczytowej formie"

Świeży singiel od Guns N’ Roses 

W nocy ze środy na czwartek w amerykańskich stacjach radiowych wybrzmiał po raz pierwszy najnowszy singiel Guns N’ Roses pt. "Perhaps". Premierowy kawałek ma podobną historię jak dwa poprzednie single: wypuszczone w 2021 r. "Absurd" i "Hard Skool".  

W istocie jest to stara kompozycja, która miała pierwotnie trafić na ostatnią studyjną płytę legendarnego zespołu, a więc "Chinese Democracy" z 2008 r. Do tego jednak nie doszło, a utwór światło dzienne ujrzał dopiero teraz.  

Zobacz także: Iron Maiden ma niespodziankę dla fanów! "Będziecie szczęśliwi"

REKLAMA

Amerykańscy muzycy odkopali go z szuflady, przerobili i wypuścili pod postacią singla. "Perhaps" nie można jeszcze posłuchać w serwisach streamingowych. Jednak wydaje się to jedynie kwestią czasu. I to niedługiego: dnia lub dwóch. 

Czy będzie nowa płyta Rose’a, Slasha i spółki? 

Wzmożone oczekiwanie fanów Guns N’ Roses na nową płytę rozpoczęło się w 2016 r. Wtedy bowiem gitarzysta Slash i basista Duff McKagan zakopali topór wojenny z wokalistą Axlem Rosem i wrócili do grupy, reaktywując oryginalny skład.  

Nadzieje słuchaczy na nowy krążek były przez cały ten czas płonne. Światełko nadziei pojawiło się dopiero w 2022 r. Slash jednak szybko ostudził zapał ludzi. Zdradził, że Gunsi myśleli o płycie, ale z nowymi aranżacjami swoich starych klasyków takich jak "Welcome to the Jungle" czy "Sweet Child O’ Mine".  

Kilka miesięcy później, tym razem ku uciesze fanów, Rose i spółka zagrali na jednym z koncertów niesłyszaną wcześniej piosenkę. Z kolei po występie zespołu pod koniec lipca br. ich techniczny, Tom Mayhue, miał wyjawić w rozmowie z fanami, że nowy materiał jest w drodze.  

REKLAMA

Zobacz także: Szykuje się kolejny hit Maneskin? Zespół zaskoczył fanów

Coś jest na rzeczy. McKagan w wywiadzie dla magazynu "Teraz Rock" przyznał, iż Guns N’ Roses intensywnie działają w studiu. – Axl jest w szczytowej formie, Slash też. Nasza trójka ma się bardzo dobrze. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to myślę, że stworzymy nasz najlepszy album – zapowiadał.  

Oczywiście nie ma gwarancji, że sesje zakończą się pomyślnie, a ich efekty zostaną wydane w postaci tak wyczekiwanego longplay’a. Nierozstrzygniętą kwestią jest też to, czy chodzi o piosenki zupełnie nowe, czy odświeżenie kawałków, dla których w przeszłości nie znalazło się miejsce na starszych płytach. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory