Soft Machine zagra w Polsce aż cztery koncerty! Szczegóły "Other Doors Tour"

REKLAMA
Legendarny brytyjski zespół rockowy Soft Machine wystąpi w Polsce na czterech koncertach w ramach trasy "Other Doors Tour"! Historia zespołu sięga lat 60. XX wieku! Grupa była znana ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe.
REKLAMA

Soft Machine wystąpi w Polsce. Słynna grupa dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion", która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej. Oto szczegóły trasy koncertowej "Other Doors Tour". 

REKLAMA

Zobacz także: Alice Cooper kontrowersyjnie o osobach transpłciowych. Internet huczy

Soft Machine w Polsce – lista koncertów, bilety 

Brytyjski zespół zagra aż cztery koncerty w listopadzie. Wystąpią w Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy i Poznaniu. Szczegóły poniżej: 

23.11.2023 Katowice, Kino Teatr Rialto g. 19.00 

REKLAMA

24.11.2023, Warszawa, Klub Hybrydy g. 19.00 

25.11.2023, Bydgoszcz, Klub Kuźnia g. 19.00 

26.11.2023, Poznań Centrum Kultury Zamek, g. 19.00 

Bilety na Soft Machine można kupić w przedsprzedaży za 169 zł. W dniu koncertów będą kosztowały 189 zł. Wejściówki można kupić na: eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, strona Klubu Kuźnia, Rock Serwis, CK Zamek, Kino Teatr Rialto. 

REKLAMA

Soft Machine – historia grupy, skład 

Soft Machine to legendarny brytyjski zespół rockowy znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, łącząc rock, jazz, progresywny rock i elementy awangardowe. Dzieląc scenę z Pink Floyd Syda Barretta i Jimi Hendrix Experience, był jedną z najbardziej znanych europejskich grup „fusion", która miała istotny wpływ na rozwój muzyki progresywnej oraz jazz-rockowej. 

Początkowo Soft Machine powstał jako zespół instrumentalny. Założycielami byli Kevin Ayers (gitara basowa, wokal), Daevid Allen (gitara) i Robert Wyatt (perkusja, wokal). Ich debiutancki album, zatytułowany "The Soft Machine" (znany również jako "Volume One"), który ukazał się w 1968 roku,  wykazywał wpływy psychodelii, free jazzu i awangardy.  

Zobacz także: Kim Thayil kończy 63 lata. Takie osiągnięcia ma gitarzysta Soundgarden

REKLAMA

Kolejne albumy, takie jak "Volume Two" (1969) i "Third" (1970), przyniosły bardziej kompleksowe kompozycje i aranżacje, z wykorzystaniem jazzowych improwizacji. Z biegiem czasu Soft Machine ewoluował muzycznie, zmieniając swój styl w kierunku bardziej jazz-rockowego brzmienia. Albumy "Fourth" (1971) oraz "Fifth" (1972) to przykłady tej jazzowo-progresywnej fazy. 

Podczas gdy skład Soft Machine zmieniał się wiele razy to duch muzycznej przygody zespołu i łatwość, z jaką swobodnie unikał szufladkowania przechodząc od potężnego progresywnego jazz „fusion" do atmosferycznej psychodelii, swobodnej improwizacji jazz-rocka oraz ambient loopa, czynią ten zespół zarówno wyjątkowym, jak i całkowicie współczesnym. 

Dziedzictwo Soft Machine w świecie muzyki jest niezaprzeczalne. Ich eksperymentalne podejście do tworzenia muzyki oraz otwarte podejście do różnych gatunków wywarły wpływ na rozwój muzyki progresywnej i jazz-rockowej. Ich płyty nadal są doceniane przez fanów tych gatunków muzycznych, a Soft Machine pozostaje jednym z ikonicznych zespołów lat 60. i 70.

Zobacz także: Muzyk Black Sabbath otworzył się na temat depresji. Był w tragicznym stanie

REKLAMA

Skład Soft Machine w 2023 roku to: John Etheridge – gitara, Theo Travis - saksofon, flet, klawisze, Fred Thelonious Baker – gitara basowa, Asaf Sirkis – perkusja.

Materiały prasoweMateriały prasowe Materiały prasowe

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory