Uczniowie z Happy Choir Skłodowska wykonali hit Linkin Park. Od tej aranżacji "Numb" dostaniecie gęsiej skórki!

REKLAMA
Zespół Linkin Park to legenda nu metalu. Na swoim koncie mają wiele przebojów, jednak najbardziej rozpoznawalnym jest z pewnością, pochodzący z drugiej płyty zespołu, utwór "Numb". Interpretację tego klasyka w wykonaniu uczniów z Dąbrowy Górniczej po prostu trzeba zobaczyć!
REKLAMA

Linkin Park to amerykański zespół rockowy z Agoura Hills w Kalifornii. Założony został w 1996 roku i sławę na arenie międzynarodowej zyskał już po ukazaniu się debiutanckiego albumu "Hybrid Theory", który został wydany w 2000 roku.  Zespół w swojej twórczości łączy elementy rocka alternatywnego, heavy metalu i hip hopu, a w późniejszych etapach ich twórczości również elektroniki i popu

REKLAMA

Linkin Park – początki popularności 

Członkowie Linkin Park rozpoczęli kariery w szczytowym okresie ery muzyki z nurtu nu metalu, do której są zaliczani. Ich utwory były grane w komercyjnych stacjach radiowych, a teledyski często emitowano w MTV. To właśnie dzięki temu single „One Step Closer", „Crawling" i „In the End" wspięły się na szczyty list przebojów w USA.  

Zobacz także: Till Lindemann z nowym singlem. Wokalista Rammstein wyda nowy album 

„Numb" Linkin Park – hymn pokolenia milenialsów 

Niesieni na fali popularności muzycy bardzo szybko wydali kolejny album. W 2003 roku na rynku ukazał się krążek „Meteora", który, podobnie jak debiutancki album, spotkał się z dobrym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i fanów.  

Zobacz także: Ostatni album Nirvany "In Utero" doczeka się reedycji. Z okazji 30. urodzin ukaże się w wersji Deluxe 

REKLAMA

Utwór „Numb" opowiada o rozterkach młodych ludzi, którzy każdego dnia muszą mierzyć się z wygórowanymi oczekiwaniami społeczeństwa, walczyć o to, aby móc być sobą, jak również ciągle udowadniać, że są wystarczająco dobrzy. Do dziś uznawany jest za jeden z najważniejszych utworów zespołu.  

To między innymi dzięki sukcesowi singla „Numb" Linkin Park stał się jednym z najbardziej utytułowanych i popularnych zespołów rockowych kończącej się dekady.  

Uczniowie z Happy Choir Skłodowska nagrali cover hitu Linkin Park 

Singiel „Numb" miał swoją premierę 8 września 2003 roku, czyli 20 lat temu! Do tej pory utwór doczekał się wielu aranżacji. Był on wykonywany między innymi przez fińską formację Blind Channel, która wystąpiła w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, podbijając serca słuchaczy na całym świecie.  

Zobacz także: AC/DC powraca na scenę. W składzie zespołu nowy perkusista 

REKLAMA

Uczniowie szkolnego chóru Happy Choir Skłodowska z Dąbrowy Górniczej pod batutą swojej nauczycielki i dyrygentki, pani Aleksandry Jabłońskiej-Błokowskiej nagrali własną aranżację tego poruszającego utworu.  

Cytat: Nasz wspólny cover „Numb" jest najlepszym dowodem na to, że muzyka łączy pokolenia i nie traci swego przesłania mimo upływu lat. Zmierzenie się z tak wielką muzyczną legendą nie było łatwym zadaniem, ale od początku czuliśmy, że kiedy „Numb" zaśpiewa chór, to wykonanie nabierze wspaniałej energii. I tak się stało. Pełne pasji i emocji głosy współczesnych nastolatków robią ogromne wrażenie i totalnie zaskakują. Chcieliśmy, aby nasz cover stał się kolejnym muzycznym przesłaniem o tym, żeby walczyć o siebie i swoje marzenia. – mówi o projekcie Pani Aleksandra. 

Muzyka formą wyrażania siebie 

Linkin Park podbiło serca fanów na całym świecie między innymi za sprawą szczerych i poruszających tekstów autorstwa wokalisty zespołu – Chestera Benningtona. Artysta w swoich tekstach poruszał problemy, z którymi się borykał, jak uzależnienia, lęki czy depresja, nieobce w końcu młodemu pokoleniu.  

Jak mówi Pani Aleksandra, która na co dzień pełni pieczę nad młodymi wokalistami, to właśnie muzyka jest dla nich formą wyrażania siebie.  

REKLAMA

Cytat: Uczniowie, którzy tworzą Happy Choir Skłodowska podczas realizacji projektów przełamują własne lęki, uwalniają emocje, wspierają się wzajemnie i wspólnie dążą do celu. Pokazują światu, że warto postawić na swoje marzenia. Różnią się od siebie wiekiem, ale łączy ich muzyka.  

Wykonania ponadczasowego utworu „Numb" w interpretacji Happy Choir Skłodowska nie możecie przegapić! Aranżacja jest niezwykle profesjonalna i aż trudno uwierzyć, że większość z młodych artystów biorących udział w projekcie, nigdy wcześniej nie stanęła przed kamerą, a niektórzy z nich nawet nie próbowali swoich sił jako wokaliści! 

 

Wszystkich ich jednak łączy niezwykła pasja do śpiewania i muzyki. „Numb" w wykonaniu uczniów z Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej to nie tylko niesamowita dawka muzycznej energii, ale także znakomita motywacja dla młodych artystów, którzy jeszcze nie odważyli się zaprezentować swoich umiejętności szerszej publiczności.  

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory