Gratka dla fanów U2. Zespół zaprezentował nowy utwór podczas niezapowiedzianego koncertu

REKLAMA
W ostatni weekend U2 zrobiło niespodziankę fanom i dało niezapowiedziany koncert na ulicach Las Vegas. Podczas niego premierę miała nowa piosenka kultowej irlandzkiej grupy pt. "Atomic City".
REKLAMA

Bez wątpienia U2 jest uważane za jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych zespołów rockowych. Mają w swoim katalogu piętnaście płyt studyjnych. Od lat 80. wykreowali mnóstwo hitów, na czele z "One", "Vertigo", "Beautiful Day", "Sunday Bloody Sunday" czy "Pride (In the Name of Love)". 

REKLAMA

Zobacz także: Ville Valo powróci do Polski. Niektórzy twierdzą, że to pożegnalna trasa wokalisty HIM 

U2 z rezydenturą w Las Vegas 

Niebawem U2 ma zacząć swoją rezydenturę w Las Vegas. Podczas pierwszego koncertu, 29 września, otworzą luksusowy obiekt MSG Sphere w Las Vegas. To w nim przez nieco ponad miesiąc (do 4 listopada włącznie) mają zagrać serię koncertów pt. "U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere".  

Irlandzka kapela wydała w marcu krążek "Songs of Surrender" składający się z nowych aranżacji ich starych utworów. Podobnie podczas zbliżających się występów w Las Vegas będą prezentowali przearanżowany materiał, ale wyłącznie ze swojej kultowej płyty "Achtung Baby" z 1991 r.  

Zobacz także: Steven Tyler usłyszał "załamującą" diagnozę od lekarza. Pożegnalną trasę Aerosmith trzeba było zawiesić 

REKLAMA

Premiera nowej piosenki U2 podczas niezapowiedzianego koncertu  

U2 postanowili zrobić sobie rozgrzewkę przed rezydenturą i w ostatni weekend dali niezapowiedziany występ na ulicach Las Vegas. Nie jest to jednak u nich niczym zaskakującym, bowiem niejednokrotnie robili tak w przeszłości.   

Co jednak jest nowością, to utwór "Atomic City", który teraz zagrali. Jest to ich nowa kompozycja, której tytuł był też w przyszłości przydomkiem stolicy hazardu. Podczas występu lider U2 Bono powiedział o numerze: "To tradycja post-punkowej sceny lat 70, jeśli jesteście zainteresowani... Blondie, The Clash". Rzeczywiście mocno słychać ich wpływy. 

Zobacz także: Nadchodzi nowy album Tilla Lindemanna. Poznaliśmy szczegóły! 

Podczas ulicznego występu kręcono równocześnie sceny do teledysku. Fani przypuszczają, że "Atomic City" wyjdzie na koniec września jako singiel w formie cyfrowej wraz z teledyskiem. 

REKLAMA
 

Co ciekawe, zarówno podczas studyjnych nagrań piosenki, jak i występu na ulicach Las Vegas, wraz z Bono, The Edgem i Adamem Claytonem wystąpił Larry Mullen Jr. Jeszcze w lutym, kiedy ogłaszano rezydenturę U2, zapowiadano, że perkusista z powody kontuzji nie będzie mógł występować z zespołem. Miał go zastępować w tym okresie były perkusista holenderskiej kapeli Krezip, Bram van den Berg

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory