Dave Mustaine wspomina początki Metalliki. Przyznał, co go zszokowało u Jamesa Hetfielda

REKLAMA
Dave Mustaine, zanim stworzył Megadeth, swoją przygodę z muzyką thrash metalową zaczynał na poważnie w Metallice. W niedawnym wywiadzie powrócił do tego czasu. Zdradził, co najbardziej zadziwiło go u wokalisty grupy Jamesa Hetfielda.
REKLAMA

W 1983 r. Dave Mustaine założył thrash metalowe Megadeth. Do dziś jest w nim wokalistą i gitarzystą. Wcześniej jednak grał na gitarze prowadzącej w zespole Metallica.   

REKLAMA

Został do niej przyjęty na początku 1982 r., kilka miesięcy po założeniu grupy. Nie zabawił tam jednak długo, bo już nieco ponad rok później wyrzucono go z powodu problemów z alkoholem. Na jego miejsce wszedł wówczas Kirk Hammett

Mustaine był jednak współautorem kilku utworów z debiutanckiej, kultowej płyty Metalliki pt. "Kill ‘Em All". W niedawnym wywiadzie gitarzysta wspominał początki legendarnego zespołu. 

Zobacz także: Gratka dla fanów U2. Zespół zaprezentował nowy utwór podczas niezapowiedzianego koncertu 

Dave Mustaine o początkach Metalliki. Hetfield go zadziwił 

Mustaine powiedział magazynowi "Metal Hammer", że wokalista Metalliki James Hetfield wprawił go swego czasu w niemały szok. Było to w czasie, kiedy muzycy bezskutecznie poszukiwali gitarzysty rytmicznego, który wspomoże gitarzystę prowadzącego.   

REKLAMA

Kiedy byłem w Metallice, grałem w pewnym sensie na poziomie Larsa Ulricha, ponieważ Lars wtedy wciąż jeszcze musiał szlifować grę na perkusji. Ale obejrzenie Jamesa Hetfielda grającego na gitarze po raz pierwszy było szokujące, ponieważ nie miałem wtedy pojęcia, że on umie grać – zaczął.  

Jak zaznaczył, nie mogli znaleźć odpowiedniego kandydata, dlatego wtedy Hetfield postanowił wziąć sprawy – a raczej gitarę – w swoje ręce. 

Któregoś dnia po prostu znudziło nam się przesłuchiwanie gitarzystów, więc James wziął do ręki gitarę i zaczął grać. Ja wtedy powiedziałem: "Co do cholery? Jak możesz być usatysfakcjonowany byciem piosenkarzem, skoro grasz w ten sposób? Dlaczego nie być jednym i drugim?". Zawsze uważałem, że jest naprawdę utalentowanym gitarzystą – spuentował Mustaine. 

Jak zaznaczył, Hetlfield przeszedł w Metallice nieco podobną drogę jak on w kolejnym zespole. Był wokalistą, który niejako został zmuszony do objęcia roli gitarzysty rytmicznego. Z kolei Mustaine był w Megadeth gitarzystą prowadzącym, który zaczął dodatkowo śpiewać, bo nie znalazł odpowiedniego kandydata na frontmana. 

REKLAMA

Zobacz także: Joe Perry wskazuje swoich ulubionych gitarzystów. "On po prostu mnie zadziwia" 

Metallica wypuściła kolejny teledysk  

W kwietniu była kapela Dave'a Mustaine'a, Metallica, wypuściła jedenasty album studyjny w karierze pt. "72 Seasons". Jednym z singli została piosenka "Too Far Gone?". Szybko podbiła serca fanów. Doczekała się dwóch teledysków. Drugi z nich pojawił się na YouTube kilka dni temu. 

 

W materiale wideo wykorzystano nagrania ze stadionowego koncertu Metalliki 6 sierpnia w New Jersey. Polscy fani mogą zobaczyć, co czeka ich 5 i 7 lipca 2024 r., kiedy słynna kapela zagra na PGE Narodowym. 

Zobacz także: Marilyn Manson odbędzie karę za oplucie kamerzystki. "Nikt mnie tak nie upokorzył" 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory