Duran Duran wypuścili singiel z udziałem Nile'a Rodgersa. Nowa płyta się zbliża!

REKLAMA
Duran Duran zrobiło prezent swoim fanom. W sieci jest już dostępny nowy singiel zespołu pt. "Black Moonlight", który promuje ich nadchodzący album "Danse Macabre". Grupa po raz kolejny zaprosiła do współpracy inną legendę, Nile'a Rodgersa.
REKLAMA

Duran Duran, pomimo paru zmian personalnych i licznych zmian w przemyśle muzycznym, z powodzeniem działa od 45 lat na rynku. Brytyjski zespół jest jedną z ikon nowej fali, synthpopu, new romantic i pop-rocka. 

REKLAMA

Zobacz także: Dave Mustaine wspomina początki Metalliki. Przyznał, co go zszokowało u Jamesa Hetfielda 

Nowa płyta Duran Duran 

Dotychczas Duran Duran miało na koncie 15 albumów studyjnych, z czego ostatni pt. "Future Past" pochodził z 2021 r. Na szczęście muzycy nie kazali fanom przesadnie długo czekać na nowe wydawnictwo. Już 27 października ukaże się ich kolejna płyta "Danse Macabre". Co ciekawe, tego samego dnia premierę będzie miał krążek innych brytyjskich legend synthpopu, czyli OMD.  

Jak podkreślał w notce prasowej dla mediów klawiszowiec pierwszej z grup, Nick Rhodes, pomysł na nowe wydawnictwo zrodził się rok temu w czasie jednego z ich koncertów w Las Vegas.  

Wykorzystaliśmy ten moment, by stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Pokusa wykorzystania wspaniałej gotyckiej wizualizacji z mroczną ścieżką dźwiękową pełną horroru i humoru, była nie do odparcia – stwierdził.   

REKLAMA

Dodał, że zainspirowało ich się Halloween, a sam krążek powstał "w organicznym procesie, szybciej niż cokolwiek innego od czasu debiutanckiego albumu".  

Emocje, nastrój i styl zawsze były w DNA Duran Duran. Szukamy światła w ciemności i ciemności w świetle. Czuję, że w jakiś sposób udało nam się uchwycić esencję tego wszystkiego w tym projekcie – zapewniał.   

Na płycie jest parę nowych autorskich piosenek, ale przeważają albo przeróbki własnych kompozycji, albo covery w zaskakujących aranżacjach. Będą klasyki w postaci m.in. "Pscycho Killer" Talking Heads, "Paint It Black" The Rolling Stones czy "Ghost Town" The Specials, ale też np. "Bury a Friend" Billie Eilish. 

Zobacz także: Świetne wieści dla polskich fanów The Vaccines. Grupa zagra w Polsce (data, bilety) 

REKLAMA

Duran Duran wypuścili nowy singiel 

Teraz Duran Duran wypuścili singiel "Black Moonlight" promujący nadchodzący album. Jest to jedna z trzech nowych oryginalnych kompozycji grupy zamieszczonych na "Danse Macabre"

 

Zobacz także: Joe Perry wskazuje swoich ulubionych gitarzystów. "On po prostu mnie zadziwia" 

W "Black Moonlight" wspomógł muzyków ich były kolega z zespołu, gitarzysta Andy Taylor (grał w nim od 1980 do 2006 r. i miał wrócić na stale w zeszłym roku, ale nie mógł z powodu raka prostaty z przerzutami).  

Gościnnie w utworze pojawił się też producent i współzałożyciel grupy Chick, Nile Rodgers

REKLAMA

To klasyczna współpraca Duran Duran i Nile’a Rodgersa. Kiedy Nile zaczął grać na gitarze w studiu, naprawdę zainspirował wszystkich swoim riffem, a piosenka po prostu napisała się sama – wskazywał w notce prasowej wokalista grupy Simon Le Bon. 

Duran Duran już nie raz działało z Rodgersem. To on wyprodukował choćby ich album "Notorious" z 1986 r. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory