Szykuje się nowa płyta Mötley Crüe? John 5 zapewnia: "nagrane nowe kawałki mnie jarają"

Mötley Crüe ma dobre wieści dla fanów. Grupa nagrała sporo nowych piosenek. Jak zapewniał obecny gitarzysta grupy John 5, "jest nimi podjarany". Czy oznacza to, że trafią na tak wyczekiwaną nową płytę ikon glam i hard rocka?

Mötley Crüe to jeden ze sztandarowych zespołów łączących glam rock z hard rockiem i metalem. Od 1981 r. wydali łącznie dziewięć albumów, które rozeszły się na całym globie w ponad 100 mln egzemplarzy. To jeden z najlepszych wyników w świecie cięższego grania. 

Zobacz także: Dave Mustaine wspomina początki Metalliki. Przyznał, co go zszokowało u Jamesa Hetfielda 

Reaktywacja i zmiany personalne w Mötley Crüe 

W grudniu 2015 r. Mötley Crüe dało koncert w Staples Center w Los Angeles, który miał być ostatnim we wówczas 34-letniej karierze zespołu. 

Koniec działalności okazał się jednak w istocie przerwą, bo już nieco ponad trzy lata później muzycy stworzyli cztery nowe piosenki. Powstały one jednak na potrzeby filmu biograficznego kapeli pt. "The Dirt", który wyszedł rok później.  

Natomiast w listopadzie 2019 r. fani grupy świętowali, ponieważ ogłoszono oficjalnie reaktywację Mötley Crüe i powrót do koncertowania. Ostatnie miesiące to zawirowania personalne. Z powodu problemów ze stawami wieloletni gitarzysta grupy Mick Mars nie pojechał z nimi w trasę.   

Potem usunięto go ze składu. Na jego miejsce przyjęto Johna Lowery’ego, znanego jako John 5. W przeszłości występował on z Marilynem Mansonem i Robem Zombiem. 

Zobacz także: Marilyn Manson odbędzie karę za oplucie kamerzystki. "Nikt mnie tak nie upokorzył" 

Mötley Crüe wyda płytę? Utwory są już gotowe 

Fani Mötley Crüe wyczekują z utęsknieniem za nową płytą grupy. Ostatni krążek, "Saints of Los Angeles" ma już bowiem 15 lat.  

Miłośnicy twórczości autorów hitów "Shout At the Devil" i "Too Young to Fall in Love" zaczęli zacierać ręce wiosną br. Okazało się bowiem, że muzycy rozpoczęli współpracę z producentem Bobem Rockiem nad nowymi piosenkami. 

Z kolei teraz w audycji "Meltdown" na antenie radia WRIF podekscytowany John 5 podał więcej szczegółów na temat postępu prac. Okazuje, że wszystko jest gotowe.  

"Wszystko jest zaplanowane (…). Piosenki są nagrane, zmiksowane i zmasterowane. Są naprawdę dobre. Jestem nimi podjarany" – podkreślił.   

Zobacz także: Joe Perry wskazuje swoich ulubionych gitarzystów. "On po prostu mnie zadziwia" 

Gitarzysta Mötley Crüe, zapytany o to, czy oznacza to wydanie tak wyczekiwanej płyty, odparł jednak:  

"Nie wiem, czy będą wydane jako single czy jako album. To zależy od reszty, ja tego nie wiem. Nagrywamy i zobaczymy, co się wydarzy. Ale te numery, które nagraliśmy, są bardzo dobre. Ciężkie i melodyjne. Każdy pokazuje w nich moc". 

SŁUCHAJ ROCK RADIA