Komu przypadnie 500 milionów dolarów Jaggera? Dzieci nie dostaną nic!

REKLAMA
Majątek Micka Jaggera opiewa na niewyobrażalną kwotę. Muzyk nagrywa z zespołem "The Rolling Stones" już od 1962 roku. Pomimo ukończonych niedawno 80. lat, wciąż nagrywa i koncertuje. W ostatniej rozmowie, opowiedział jakie ma plany na rozdysponowanie fortuny.
REKLAMA

Mick Jagger to gwiazda, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wokalista legendarnej grupy „The Rolling Stones" nie narzeka na brak nudy. Jego kariera cały czas prężnie się rozwija. W ostatniej rozmowie z „Wall Street Journal", muzyk poruszył kwestię praw autorskich do utworów swojego zespołu. Zdradził także, co zamierza zrobić ze swoją fortuną. 

REKLAMA

Zobacz także: Ozzy Osbourne jest po operacji. Zapowiada: "Zabieram się do pracy!" 

Dla kogo 500 milionów? 

The Rolling Stones to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych. Grupa zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem największej ilości sprzedanych krążków. Ich płyty rozeszły się w rekordowym nakładzie. Dotychczas sprzedano łącznie w około 250 miliony egzemplarzy na całym globie. Największe przeboje grupy to między innymi: „Anybody Seen My Baby", „You Can’t Always Get What You Want", „Satisfaction", „Angie", a także „Wild Horses"

Grupa bardzo długo kazała swoim fanom czekać na nowe piosenki. Od 18 lat nie wydała ani jednego nowego utworu. Ich ostatnia płyta "A Bigger Bang" miała premierę w 2005 roku. Od tamtego czasu, zespół odcinał kupony od wcześniejszych wydawnictw. Jakiś czas temu w życiu muzyków miał miejsce ogromny przełom. Stonesi ogłosili bowiem, że już 20 października ukaże się ich nowy album – „Hackney Diamonds". W albumie znalazł się singiel o tym samym tytule. 

Na krążku pojawi się wielu znanych i lubianych artystów. Wśród nich znajdą się takie postaci ze świata muzyki jak: Elton John, Lady Gaga, Stevie Wander, a także Paul McCartney. Płyta ma być równocześnie hołdem dla zmarłego w 2021 roku perkusisty grupy – Charliego Wattsa. 

REKLAMA

Zobacz także: Szczere wyznanie gitarzysty The Rolling Stones. "Jestem zaskoczony, że w ogóle żyję" 

Mick Jagger nie planuje oddać majątku pociechom? 

Artysta udzielił wywiadu dla „Wall Street Journal". Stało się tak przy okazji promocji nowej płyty grupy – „Hackney Diamonds". Podczas rozmowy, powiedział co nieco w temacie swojej rodziny. Muzyk ma aż osiem pociech. Najstarsza z nich to córka o imieniu Karis. Kobieta skończyła już 52 lata. Najmłodsze dziecko frontmena Stonesów to sześcioletni syn o imieniu Deveraux. Prawa autorskie do utworów zespołu muzyka, które przysługują muzykowi, szacuje się na zawrotną kwotę 500 milionów dolarów. Lider The Rolling Stones zaskoczył rozmówcę nieoczekiwanym wyznaniem. Okazało się bowiem, że wcale nie planuje on przekazać pieniędzy swoim dzieciom. 

Dzieci nie potrzebują 500 milionów dolarów, by dobrze żyć. Daj spokój – powiedział Mick Jagger. 

Zobacz także: Powrót Tilla Lindemanna z solowym krążkiem. Lider Rammstein wydaje jednocześnie trzy single 

REKLAMA

Mick poruszył kwestię praw autorskich do swoich piosenek. Przypomniał on o trudnościach, które napotkał podczas swojej kariery. Na jaw wyszło, że on i Keith Richards, nie mają żadnych praw do piosenek zespołu, które wydano przez 1970 rokiem. Zawarli oni bowiem wówczas kilka niezbyt niekorzystnych kontraktów. 

Branża dopiero raczkowała, nie miała takiego wsparcia i tak wielu ludzi, którzy byliby w stanie doradzić ci tak, jak teraz – wyjawił Mick Jagger. 

Nie jest on odosobnionym przypadkiem. Wciąż dochodzi czasem do takich sytuacji. Niedawno ofiarą utraty kontroli nad swoimi sześcioma krążkami padła także amerykańska piosenkarka – Taylor Swift. Scooter Braun, który zyskał tym samym prawa autorskie, bardzo się obłowił. Wokalistka postanowiła to obejść i od nowa nagrać swoje płyty. 

Wiesz, to wciąż się zdarza. Mam na myśli to, co stało się z Taylor Swift. Nie znam szczegółów, ale wygląda na to, że nie była zadowolona – dodał muzyk. 

REKLAMA

Zobacz także: Keith Richards nie pozostawił suchej nitki na rapie i popie. To ikona Stonesów sądzi o dzisiejszych trendach

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory