Fani Motörhead będą piać z radości! Kontrowersyjny album doczeka się reedycji

REKLAMA
W 1983 roku szósty studyjny krążek brytyjskich legend heavy metalu wywołał niemałe zaskoczenie. Zespół zaczął eksperymentować z brzmieniem, co niekoniecznie spotkało się z przychylną opinią zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Z okazji 40. rocznicy wydania albumu, BMG szykuje jego specjalną edycję.
REKLAMA

Zobacz także: Ozzy Osbourne ma pakt z żoną. Rozważa eutanazję? 

REKLAMA

Fanom ciężkich brzmień nie trzeba przedstawiać pochodzącej z Wielkiej Brytanii formacji. Zespół powstał w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty kapeli – Iana „Lemmy’ego" Kilmistera. Muzyka Motörhead wywarła duży wpływ na inne kapele z nurtu heavy metalu, choć sam Lemmy nie lubił kategoryzowania stylu grupy jako trash czy speed metal. Kilmister wolał określać styl, jak prezentuje formacja, jako szeroko pojęty rock ’n’ roll. 

Eksperyment, który zszokował wszystkich 

„Another Perfect Day" został wydany 3 czerwca 1983 roku. Szósty album w karierze Motörhead jest uznawany za najbardziej kontrowersyjny album w historii zespołu. Wraz z odejściem gitarzysty Eddie’go „Fast" Clarke’a, do kapeli dołączył Brian „Robbo" Robertson, a zespół zmienił swój styl. Podczas pracy w studiu odszedł od agresywnych brzmień, które przypisywane były gitarzyście, i nagrał nieco bardziej rytmiczny album. W efekcie, światło dzienne ujrzał najbardziej melodyjny album w historii Motörhead

Zobacz także: Czy może dojść do reaktywacji The Police? Copeland "jest optymistą" 

Choć ten muzyczny eksperyment spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród fanów i krytyków, to z pewnością jest on wyjątkowy i miał wpływ na twórczość wielu artystów. Brazylijska death metalowa formacja Sepultura nazwę swojego zespołu zaczerpnęła właśnie z trzeciego kawałka zamieszczonego na wydawnictwie „Another Perfect Day" – zatytułowanego „Dancing on Your Grave". Po portugalsku słowo sepultura oznacza właśnie grób. 

REKLAMA

Zobacz także: Ostatni album Nirvany "In Utero" doczeka się reedycji. Z okazji 30. urodzin ukaże się w wersji Deluxe 

Gratka dla fanów Motörhead 

Krążek Motörhead z 1983 roku „Another Perfect Day" zostanie wydany w rozszerzonej reedycji z okazji 40. rocznicy wydania. Zawierać będzie nie lada rarytasy, między innymi: dema i nagrania koncertowe, które do tej pory nie były wydane. Album promuje koncertowe nagranie utworu. 

 

Specjalna wersja delux krążka ukaże się zarówno w wersji LP, jak i CD. Fani będą mogli rozkoszować się nie tylko samym krążkiem, ale także niepublikowanymi nigdy zdjęciami, oraz książkę, promującą historię powstania zespołu. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 3 listopada

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory