Nielegalni handlarze nie znają granic. Metallica rozpoczęła batalię sądową!

REKLAMA
Samozwańczy handlarze zbierają się pod stadionami i nielegalnie sprzedają towary wykorzystujące logo Metalliki. Oficjalna firma współpracująca z legendarnym zespołem powiedziała "dość"! Złożyli pozew do sądów federalnych w kilku stanach.
REKLAMA

Oficjalną sprzedażą produktów Metalliki zajmuje się firma Merch Traffic. Korporacja współpracuje również z takimi artystami jak Harry Styles, U2 czy Coldplay. Za pośrednictwem magazynu "St. Louis Post-Dispatch" dowiadujemy się, że w ubiegły czwartek grupa reprezentująca zespół rockowy wystosowała pozew sądowy przeciwko nielegalnym sprzedawcom. Firma wszczęła postępowanie nie tylko w stanie Louis, ale także w Nowym Jorku, Teksasie oraz New Jersey.  

REKLAMA

Zobacz także: "Ostatni utwór" The Beatles nadchodzi? Wskazują na to "znaki" na ulicach Liverpoolu 

Firma Merch Traffic rozpoczęła walkę z nielegalnymi handlarzami 

Jedynie firma oficjalnie współpracująca z Metallicą ma prawo do wykorzystywania sygnowanego logo. Merch Traffic swój wniosek motywuje przede wszystkim argumentem o wyłączności.   

Towary naruszające prawo mają taki sam ogólny wygląd jak towary powoda i mogą powodować zamieszanie wśród potencjalnych nabywców - czytamy w pozwie. 

Zobacz także: Serj Tankian zdradził szczegóły najnowszego projektu. Wyda autobiografię? 

REKLAMA

Aktualnie legendarny zespół heavy metalowy jest w trakcie dwuletniej trasy koncertowej "72 Season World Tour 2024". Nielegalnych handlarzy nie brakuje. Pod stadionami pojawiają się przemytnicy z gadżetami wykorzystującymi charakterystyczne logo Metalliki. Sprzedają wszystko, od czapek czy bluz, aż po kopie T-shirtów. Merch Traffic w sądowym piśmie podkreślają, że „Ponadto towary naruszające prawo, sprzedawane i przeznaczone do sprzedaży przez pozwanych, są zazwyczaj gorszej jakości"

Firma domaga się nie tylko zakazu sprzedaży towarów z logiem Metalliki, ale również przyznania lokalnym oraz federalnym organom ścigania uprawnień do likwidowania produktów. Ponadto żądają odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat. 

"72 Season World Tour 2024" 

W ramach promocji najnowszego albumu "72 Seasons" Metallica wyruszyła w światowe tournée. James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Robert Trujillo ponownie zagrają w Polsce! Tym razem wystąpią 5 i 7 lipca 2024 roku. Na PGE Narodowym w Warszawie wybrzmią takie najnowsze single legendarnego zespołu jak: "Lux Æterna", "Screaming Suicide" oraz "If Darkness Had a Son"

 

Zobacz także: Wielki powrót Green Day. Oto nowy singiel grupy! 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory