Tool zawita do Polski. "Mamy wiele pomysłów" [DATA, BILETY]

REKLAMA
Tool to amerykańska ikona metalu progresywnego. Słynny zespół w ramach trasy koncertowej po Europie zagra w przyszłym roku również w Polsce! To jednak nie jedyne dobre wieści dla fanów formacji przewodzonej przez Maynarda Jamesa Keenana.
REKLAMA

Tool działa na scenie muzycznej już od 1990 r., choć oficjalnie debiutował równo 31 lat temu ze studyjną EP-ką „Opiate". Ta – wraz z wydanym rok później longplay’em "Undertow" – jako jedna z pierwszych definiowała metal progresywny. 

REKLAMA

Łącznie kapela posiada w swojej dyskografii pięć studyjnych albumów i miała bardzo duży wpływ na scenę ciężkiego grania. Była wielokrotnie nagradzana, w tym cztery razy statuetką Grammy. Posiada ponadto wielu fanów na całym świecie.

Zobacz także: Rusza POGOPOLE. "Hej Opole, szykuj glany!" [DATA, BILETY, LINEUP]

Ostatni czas to dla Danny’ego Carey’a, Justina Chancellora, Adama Jonesa i Maynarda Jamesa Keenana intensywne koncertowanie po Ameryce Płn. Tournée po USA i Kanadzie zakończy się w lutym 2024 r., ale już wiosną zespół zacznie koncertować po Europie.  

Tool zagra w Polsce (data, bilety) 

Tool ogłosił teraz europejską trasę koncertową. Rozpocznie się 25 maja 2024 r. w niemieckim Hannoverze, a zwieńczy ją występ 27 czerwca w norweskim Oslo na festiwalu Tons Of Rock.

REKLAMA

Na trasie zespołu znajduje się 15 przystanków. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć także Polski. Tool zagra 11 czerwca 2024 r. w Tauron Arenie w Krakowie. Na supporcie będzie grupa Night Verses. 

Otwarta sprzedaż biletów rusza w piątek 17 listopada o godz. 10 na stronie LiveNation.pl. Klienci Citi Handlowy będą mogli nabyć wejściówki już w środę 15 listopada od godz. 10; zaś klienci Ticketmaster – o tej samej godzinie, ale w czwartek 16 listopada. 

Kiedy powstanie nowa płyta legendarnej grupy? 

Swoją ostatnią płytę pt. „Fear Inoculum" Tool wydał w 2019 r. Jej premiera miała miejsce aż 13 lat po poprzedzającym ją longplay’u – „10,000 Days". Nie dziwne więc, iż fani mogą się obawiać, że nie doczekają się czegoś nowego w najbliższych latach.

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

REKLAMA

Jednak miłośników grupy uspokajał niedawno w podcaście The Vinyl Guide basista formacji, Justin Chancellor. Co prawda przyznał, że muzycy "jeszcze nic nie nagrali", ale „mają już wiele pomysłów na przygotowanie nowego albumu". 

Wiosną przyszłego roku jesteśmy dość zajęci trasą koncertową. Więc kiedy już ją skończymy, zbierzemy siły, wrócimy do studia, weźmiemy się do roboty i złożymy materiały w całość (…). Mamy więc wszystkie składniki na miejscu. Musimy tylko dać z siebie wszystko i spędzić ten czas na pracy, kiedy już nie będziemy w trasie – zaznaczył.  
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory