Tom Petty wraca na zczyt list przebojów. Wszystko za sprawą GTA VI

REKLAMA
Producenci jednej z najpopularniejszych serii gier postanowili wykorzystać ponadczasowy hit... Toma Petty'ego. Okazuje się, że muzyk stworzył ten kawałek z myślą o motorze. Reakcja fanów w komentarzach jest nieprawdopodobna!
REKLAMA

Poznaliśmy szczegóły jednej z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat. Nic dziwnego, że zwiastun szóstej edycji "Grand Theft Auto" zaledwie jednego dnia osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń! Co ciekawe, twórcy popularnej gry wykorzystali w zapowiedzi utwór… Toma Petty’ego!

REKLAMA

Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]

Kiedy będzie mieć miejsce premiera GTA VI?

Szczegóły związane z najnowszą odsłoną kultowej rozgrywki były owiane niemałą tajemnicą. We wtorek – 5 grudnia – studio Rockstar Games opublikowało oficjalną zapowiedź GTA VI. Producenci zaplanowali premierę dopiero na pierwszy kwartał 2025 roku. Tym razem twórcy jednej z najpopularniejszych serii gier zabiorą graczy do stanu Leonida. Zdradzamy, że fikcyjny świat został zaprojektowany z myślą o Florydzie.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z biegiem fabuły będziemy poznawać bliżej dwoje bohaterów. W samym zwiastunie GTA VI szczególnie pogłębiona została perspektywa przestępczyni o imieniu Lucia. Stale towarzyszyć będzie jej również Jason. Para tworzy wybuchowy duet w stylu Bonnie Clyde.

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

REKLAMA

Tom Petty znów na szczycie list przebojów

Piosenka wykorzystana w zwiastunie pochodzi z pierwszego solowego albumu Toma Petty’ego. Mowa o „Full Moon Fever" z 1989 roku. Muzyk skomponował większość utworów wspólnie z Mike’em Capmbellem. Co ciekawe, największą inspiracją dla artystów był… dźwięk motoru! Nic dziwnego, że wybrany singiel – „Love is a Long Road" – idealnie dopełnia się z motywem przewodnim GTA VI.

Twórcy przemycili w rozgrywce także tak zwane easter eggi. Oznacza to, że w różnych kadrach zwiastuna GTA VI widzowie zobaczą nawiązania do legendarnej już twórczości amerykańskiego muzyka. Przykładowo ujrzymy naklejkę na drzwiach z napisem „Petty forever".

Zobacz także: Amorphis zagrali w Krakowie. Koncert był majstersztykiem pod każdym względem! [RELACJA]

Komentarze pod zwiastunem GTA VI przede wszystkim odnoszą się do… wyboru piosenki! Internauci wskazują, jak bardzo ważną rolę w rozgrywce odgrywa dobór ścieżki dźwiękowej. Wszystko wskazuje na to, że ponadczasowy hit Toma Petty’ego okazał się dobrą decyzją.

REKLAMA
Ktokolwiek w Rockstar jest odpowiedzialny za „Love is a Long Road" Toma Petty’ego, zasługuje na podwyżkę. Jest idealny – przypomina jak ważna jest muzyka w grach.

Czy przebój Toma Petty’ego oddał w pełni klimat rozgrywki? Przekonajcie się sami!

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory