Nowy teledysk The Rolling Stones. Pierwszy po 18 latach posuchy!

REKLAMA
W sieci pojawił się teledysk do utworu, który członkowie The Rolling Stones nagrali jeszcze z nieżyjącym już Charliem Wattsem. Chodzi o "Mess It Up". W klipie zagrał znany aktor młodego pokolenia Nicholas Hoult. Jest moc!
REKLAMA

Ostatnie miesiące to dobry czas dla fanów The Rolling Stones. Oczywiście przede wszystkim ze względu na wydaną 20 października płytę „Hackney Diamonds" i jej grudniową specjalną edycję live.

REKLAMA

W końcu – po 18 latach posuchy – miłośnicy twórczości brytyjskich legend otrzymali całkiem świeży, autorski materiał, a nie jedynie covery czy przearanżowane klasyki formacji.

Zobacz także: Wzruszający cover na pożegnanie Shane'a MacGowana. Nick Cave nie krył emocji

The Rolling Stones: nowy teledysk robi wrażenie?

Zespół The Rolling Stones pochwalił się teraz kolejnym po „Angry" teledyskiem do singla z ostatniego albumu. W nowym klipie do „Mess It Up" można zobaczyć brytyjskiego aktora Nicholasa Houlta, który zdobył popularność m.in. dzięki serii „X-men" oraz filmom „Był sobie chłopiec", „Mad Max. Na drodze gniewu" czy „Tolkien".

REKLAMA
 

Warto wspomnieć, że w utworze „Mess It Up" za ścieżkę perkusji odpowiadał zmarły w 2021 r. członek Stonesów, Charlie Watts. Nagrał swoją partie do utworu jeszcze w 2019 r.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Anna Wyszkoni

The Rolling Stones zapowiada trasę koncertową

„Hackney Diamonds" składa się z 11 nowych kompozycji The Rolling Stones i coveru „Rollin’ Stone" Muddy’ego Watersa z 1950 r. (od którego zespół wziął nazwę). Gośćmi w kilku numerach były takie gwiazdy jak Paul McCartney, Lady Gaga, Elton John, Stevie Wonder i były członek Stonesów: Bill Wyman. W nagraniach do większości piosenek brał też udział perkusista Steve Jordan.

Płyta została bardzo dobrze przyjęta, a Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood mają ochotę na więcej. Wokalista powiedział „The New York Times", że „mają prawie gotowe trzy czwarte kolejnego albumu".

REKLAMA

Zobacz także: Pol'and'Rock Festival 2024 z zagraniczną gwiazdą. Fani skaczą z radości

Na razie ukazała się wersja live „Hackney Diamons", na której znajdziemy dodatkowo siedem nagrań z występów na żywo formacji podczas kameralnego koncertu w klubie The Racket w Nowym Jorku tuż przed wydaniem krążka.

Dodatkowo od kwietnia do lipca legendy rocka będą w trasie koncertowej po Ameryce Północnej. Jagger powiedział potem niemieckiej stacji radiowej SWR3, że planują też tournée po Europie, ale uda się je zorganizować prawdopodobnie dopiero w 2025 r.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory