Gratka dla fanów Kazika. Aż dwa wyjątkowe koncerty! [DATA, BILETY]

REKLAMA
Ta wiadomość ucieszy niejednego fana Kazika Staszewskiego. Już w przyszłym miesiącu lider zespołu Kult zagra dwa specjalne koncerty w warszawskim klubie Stodoła. Ze sceny wybrzmią nie tylko największe solowe hity muzyka, ale również nowy materiał, nagrany we współpracy z Kwartetem ProForma. Kiedy będzie można usłyszeć piosenkarza na żywo?
REKLAMA

Kazik Staszewski rozpoczął karierę muzyczną ponad cztery dekady temu. Pierwsze kroki w branży stawiał jako członek zespołu Poland, założonego przez Roberta Schmidta w 1979 roku.

REKLAMA

Początkowo grupa zajmowała się wykonywaniem znanych punkrockowych przebojów z polskimi tekstami. Dopiero po pewnym czasie muzycy zaczęli pisać własne utwory. Po trzech latach działalności na bazie formacji powstał Kult.

Zobacz także: To koniec Rage Against The Machine. Przykre oświadczenie perkusisty

Początki zespołu Kult nie były łatwe. Na pierwszy koncert muzyków, który miał miejsce w warszawskim klubie „Remont", sprzedało się zaledwie czternaście biletów. Mimo trudnego startu grupa nie myślała jednak o kończeniu działalności.

Po zmianach w składzie w 1987 roku formacja wydała swój pierwszy album. Znalazły się na nim przeboje „Krew Boga", „O Ani" i „Wspaniała nowina".

REKLAMA
 

 Kult kończy działalność? Kazik wyjaśnia

Dziś Kult jest jedną z najpopularniejszych polskich grup rockowych, która ma na koncie takie hity, jak „Gdy nie ma dzieci", „Arahja", „Baranek" czy „Mieszkam w Polsce".

Dyskografia zespołu liczy ponad dwadzieścia krążków. Ostatni z nich ukazał się w maju 2021 roku i nosi tytuł „Ostatnia płyta". Czy formacja rzeczywiście nie planuje wydawać już kolejnych albumów? Lider kapeli wyjawił, jakie plany mają muzycy.

Bardzo poważnie się zastanawiam, czy wydawanie płyt ma teraz sens. Mi bardziej się podoba i bardziej przystające do obecnych czasów jest nagrywanie jednej, dwóch, góra trzech piosenek i wysyłanie tego w sieć. Umówmy się, ile gramy na koncertach z ostatnich płyt Kultu? Siedzi się i robi kilkanaście numerów, a gra się trzy, cztery. […] W końcu może się zbiorą na płytę. Ale hasła, że teraz powinniśmy nagrać płytę długogrającą, już chyba należą do przeszłości i mnie nie kręcą – zdradził Kazik Staszewski w audycji „Masarnia u Zenka".

Zobacz także: To według Larsa Ulricha niedoceniony zespół. Do ich twórczości często wraca

REKLAMA

Weekend z Kazikiem już za miesiąc

Choć Kult nie planuje w najbliższym czasie nagrywania kolejnych albumów, fani Kazika Staszewskiego niebawem znów usłyszą jego głos.

Piosenkarz pracuje właśnie nad materiałem na nadchodzący krążek poznańskiego Kwartetu ProForma. Jak wyjawił niedawno artysta, płyta jest już niemal skończona.

Album nagrany jest w całości oprócz klawiszy, które muszą być nagrane na organach Hammonda i moich wokali – powiedział Staszewski w wywiadzie dla „Masarni u Zenka".

To jednak nie koniec niespodzianek dla miłośników twórczości artysty. Już w przyszłym miesiącu lider Kultu zagra w Warszawie dwa wyjątkowe koncerty.

REKLAMA

Zobacz także: Tokio Hotel bił rekordy popularności. Zespół zagra w Polsce! [BILETY, DATA]

Pierwszy z nich będzie wspólnym występem piosenkarza z Kwartetem ProForma. Dzień później gwiazdor zagra natomiast dla publiczności w pojedynkę w ramach swojego solowego projektu „Kazik".

Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć muzyka? Koncerty odbędą się 9 i 10 lutego w stołecznym klubie Stodoła. Bilety trafiły już w sprzedaży – kupicie je pod TYM linkiem.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory