Gratka dla fanów The Rolling Stones. Będzie kolejny album

REKLAMA
Nie lada gratka dla fanów The Rolling Stones! Muzycy zapowiedzieli premierę najnowszego projektu. Jeszcze w tym roku ukaże się "Live at the Wiltern". Przygotujcie się na muzyczną podróż w czasie.
REKLAMA

Zaledwie trzy miesiące temu The Rolling Stones wydał album studyjny „Hackney Diamonds". Najnowsza płyta ukazała się po nieco ponad 18 latach od poprzedniego autorskiego materiału z 2005 roku. Wszystko wskazuje na to, że legendarny zespół ani myśli zwalniać tempa. Do sieci trafiła już zapowiedź najnowszego projektu grupy. Tym razem muzycy postanowili upublicznić zapis z… historycznego koncertu!

REKLAMA

Zobacz także: Książę ciemności Ville Valo przywraca sylwestrową tradycję. Helldone 2023 przyciągnął do Helsinek fanów z całego świata [RELACJA]

Będzie kolejny album The Rolling Stones!

To nie koniec muzycznych nowości? The Rolling Stones wraz z początkiem nowego roku zapowiedział premierę kolejnego albumu. Wydawnictwo pod nazwą „The Rolling Stones. Live at the Wiltern" bez wątpienia okaże się niemałą podróżą w czasie – szczególnie dla wieloletnich fanów legendarnego zespołu. Płyta jest bowiem zapisem koncertu sprzed dwóch dekad. Warto dodać, że materiał zawiera nie tylko ścieżkę dźwiękową, ale również filmową rejestrację z wydarzenia.

Na początku 2000 lat grupa rockandrollowców wyruszyła w trasę „Licks World Tour". To właśnie dwadzieścia lat temu świętowali 40. rocznicę powstania zespołu. W ramach jubileuszowego tournée wystąpili również w Wiltern Theatre w Los Angeles, gdzie odbył się nietypowy jak dla formacji koncert. Co ciekawe, The Rolling Stones kojarzeni ze spektakularnymi widowiskami postanowili upamiętnić… kameralny występ. W wydarzeniu uczestniczyło niespełna 2 tys. fanów, a mianowicie – 1850.

Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]

REKLAMA

Nietypowy koncert legendarnej grupy

Podczas koncertu w Wiltern Theatre w repertuarze muzyków znalazły się rzadko wykonywane utwory, jak „Stray Cat Blues", „No Hopetions", „Live With Me". Nie zabrakło również coveru soulowej piosenki z 1964 roku „Everybody Needs Somebody To Love", w której gościnnie zaśpiewał Solomon Burke.

Album „The Rolling Stones. Live at the Wiltern" ukaże się 8 marca 2024 roku pod skrzydłami wytwórni płytowej Mercury Studios. Płyta w dwudziestu piosenkach dokumentuje najważniejsze utwory z całej kariery The Rolling Stones. Mowa o takich przebojach jak „Jumpin’ Jack Flash", „Honky Tonk Women", „Start Me Up", a także „Brown Sugar". Na oficjalnym koncie zespołu pojawiła się zapowiedź najnowszego materiału. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory