Scorpions sprzedają wyjątkowy gadżet. Zegarek zawiera fragment muru berlińskiego
Scorpions to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Formacja powstała 12 listopada 1965 roku w Hanowerze z inicjatywy wokalisty Klausa Meine i gitarzysty Rudolfa Schenkera, którzy do dziś stanowią trzon grupy.
Kapela ma na swoim koncie wiele niezapomnianych przebojów, jednak większość z nas kojarzy ich głównie z ballady, która, jak określił to swego czasu gitarzysta formacji, jest „ścieżką dźwiękową do najbardziej pokojowej rewolucji na świecie". Mowa oczywiście o utworze „Wind of Change", który napisany został przez wokalistę formacji Klausa Maine i znalazł się na jedenastym albumie studyjnym Scorpionsów „Crazy World" z 1990 roku.
Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]
Hymn zjednoczenia Niemiec
Przełom lat 80./90. w Europie był czasem ważnych wydarzeń historycznych i szeregu zmian, które wpłynęły na losy Europy i świata. Pomysł na stworzenie utworu zrodził się, kiedy zespół, jako pierwszy zespół zachodni zagrał w Związku Radzieckim w szczytowym okresie pierestrojki. Mimo politycznej wrogości między blokiem komunistycznym (jaki reprezentowało ZSRR) i kapitalistycznym (do którego należały NRD i RFN), Scorpions spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów. To uzmysłowiło Meine, że muzyka stoi ponad wszelkimi podziałami i łączy ludzi na całym świecie bez względu na poglądy polityczne.
Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]
Scorpions sprzedają wyjątkowy zegarek
Zespół Scorpions ma nie lada gratkę dla fanów gadżetów. Do sprzedaży trafił wyjątkowy zegarek, który upamiętnia wydarzenia z nocy 9 listopada na 10 listopada 1989, kiedy po 28 latach istnienia upadł symbol zimnej wojny i podziału Niemiec – mur berliński. Kawałek „Wind of Change", które ukazało się jako trzeci singiel z albumu „Crazy World" 21 stycznia 1991 r. stał się hymnem zjednoczenia Niemiec. Połowę tarczy zegarka stanowi oryginalny fragment muru berlińskiego, a w droższym modelu umieszczono również część struny gitarzysty Scorpionsów. Wszystkich, którzy chcieliby nabyć ten numerowany gadżet, czeka niemały wydatek. Wersja, w której umieszczono strunę, kosztuje 1699 euro (około 7400 zł), a opcja bez struny to wydatek rzędu 599 euro (ok. 2600 zł)