Legendarna kapela powraca! No Doubt wystąpi na Coachelli

REKLAMA
Słynny amerykański zespół No Doubt postanowił zaskoczyć swoich fanów. Powraca bowiem po dziewięcioletniej przerwie! Wiosną zagra na Coachelli. Oto szczegóły wyjątkowego przedsięwzięcia. Wielbiciele ich twórczości nie posiadają się z zachwytu.
REKLAMA

Grający rocka, pop i ska-punk No Doubt w latach 90. i na początku XXI w. należał bezapelacyjnie do najpopularniejszych zespołów na świecie. Autorzy takich ogromnych hitów jak „Just a Girl"„Don’t Speak" czy „Hella Good" mają na koncie sześć albumów studyjnych i wiele nagród, w tym dwie statuetki Grammy i pięć MTV Video Music Awards.

REKLAMA

Liczne grono fanów grupy może się radować, bowiem teraz szykuje się wielki powrót legendarnej amerykańskiej formacji. Po dziewięciu latach przerwy wokalistka Gwen Stefani, basista Tony Kanal, gitarzysta Tom Dumont i perkusista Adrian Young (oraz muzycy koncertowi: keyboardzista Gabrial McNair i trębacz Stephen Bradley) znowu zaprezentują się wspólnie na żywo przed szeroką publicznością.

No Doubt wystąpi na Coachelli

No Doubt sprawiło ogromną niespodziankę i ogłosiło, że w tym roku zasili line-up największego amerykańskiego festiwalu muzycznego Coachella. Zespół wystąpi jako headliner, obok Lany Del Rey, Tylera The Creatora i Dojy Cat. Impreza będzie miała miejsce dwa weekendy z rzędu: 12-14 oraz 19-21 kwietnia.

Zobacz także: Scorpions sprzedają wyjątkowy gadżet. Zegarek zawiera fragment muru berlińskiego

Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym Gwen Stefani rozmawiała ze swoimi kolegami z zespołu na temat powrotu na scenę i dania koncertu. Wtedy jednak nie było wiadomo, że chodzi właśnie o Coachellę.

REKLAMA

Legenda wraca na scenę

Kalifornijskie No Doubt zostało założone w 1986 r., ale swój debiut fonograficzny zaliczyło sześć lat później. Przepustką do światowej sławy okazał się dla nich trzeci album: „Tragic Kingdom" z 1995 r. Zawierał on single „Don’t Speak" i „Just a Girl".

Zobacz także: Książę ciemności Ville Valo przywraca sylwestrową tradycję. Helldone 2023 przyciągnął do Helsinek fanów z całego świata [RELACJA]

W 2000 r. ukazał się ich czwarty krążek, „Return of Saturn", a już rok później – piąty – „Rock Steady". Co prawda oba nie okazały się aż tak wielkimi przebojami jak ich poprzednik, ale zawierały kilka popularnych kawałków, takich jak „Hey Baby" czy „Hella Good". Wielkim hitem stał się też ich wydany osobno cover „It’s My Life" grupy Talk Talk z 2003 r.

W 2004 r. członkowie formacji skupili się na swoich solowych projektach. Był to szczególnie owocny czas dla Stefani, której dwa solowe wydawnictwa („Love. Angel. Music. Baby." i „The Sweet Escape") ugruntowały jej pozycję jako jednej z największych gwiazd.

REKLAMA

Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]

Do prac nad wspólnym albumem członkowie No Doubt wrócili cztery lata po ogłoszeniu przerwy. Kolejne cztery lata zajęło im ukończenie tych prac i wydanie płyty, która nosiła tytuł „Push and Shove". Koncertowali jeszcze do 2015 r. Potem ich działalność była zawieszona. Aż do teraz.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory