Czy jest szansa na powrót Pol'and'Rock Festival do Kostrzyna? Zapadła decyzja

REKLAMA
Liczne grono fanów Pol'and'Rock Festival chciałoby powrotu imprezy do Kostrzyna nad Odrą. Już wiadomo, czy takie rozwiązanie w ogóle wchodzi w grę.
REKLAMA

Polska może pochwalić się kilkoma bardzo dużymi i znanymi w świecie muzyki festiwalami. Do nich z pewnością należy Pol’and’Rock Festival (znany pod tą nazwą od 2017 r.). Jeszcze jako Przystanek Woodstock powstał w 1995 r. z inicjatywy Jurka Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do dziś jest przez nich organizowany z pieniędzy otrzymanych od sponsorów oraz ze sprzedaży gadżetów i darowizn celowych.

REKLAMA

Przez blisko 30. lat istnienia impreza gościła wiele polskich i światowych gwiazd. Przyciągnęła też miliony miłośników muzyki. I to wcale nie tylko oscylującej wokół szeroko rozumianego rocka (tego lżejszego i cięższego), ale także reggae, hip-hopu, bluesa, folku czy elektroniki.

Pol’and’Rock Festival wróci do Kostrzyna?

Festiwal – czy to jeszcze jako Przystanek Woodstock, czy już jako Pol’and’Rock Festival – odbywał się w różnych miejscach. Wśród lokalizacji były: Czymanowo, Szczecin, Lębork czy Żary. Jednak to z Kostrzynem nad Odrą był związany zdecydowanie najdłużej, bo aż 15 lat.

Zobacz także: Legendarna kapela powraca! No Doubt wystąpi na Coachelli

Kostrzyn był domem tej słynnej imprezy między 2004 a 2019 r. W kolejnym roku ze względu na pandemię COVID-19 miała ona jedynie formę transmisji z wynajętego studia w Szeligach. Z kolei w kolejnej edycji uczestnicy bawili się (z zachowaniem obostrzeń) na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty.

REKLAMA

Natomiast od 2022 r. Pol’and’Rock Festival jest organizowany na lotnisku Broczyno w Czaplinku. Nie inaczej będzie w 2024 r., podczas jubileuszowej, 30. edycji. Czy jest jednak szansa na to, że w przyszłości impreza może wrócić do Kostrzyna? Jeśli ktoś miał taką nadzieję, to niestety musi ją porzucić…

Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]

„Gazeta Lubuska" poinformowała, że 32-hektarowy teren, na którym przez wiele lat odbywało się to wydarzenie, został wystawiony na sprzedaż za cenę wywoławczą 28 mln zł. Władze Kostrzyna zdecydowały, że działka trafi pod zabudowę produkcyjno-usługową. Ma być miejscem dla kolejnych dwóch zakładów przemysłowych: firmy logistycznej oraz przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją opakowań. Dodatkowo miasto zamierza wybudować tam dużą drogę dojazdową.

Z naszych informacji wynika, że jedna z tych firm będzie w ciągu doby obsługiwać około 80 ciężarówek. Dlatego tak spieszymy się z budową nowej drogi, bo ul. Reja i Asfaltowa takiego ruchu ciężarówek nie wytrzymają, a budowa nowych zakładów ruszy już niebawem – tłumaczył w rozmowie z gazetą Burmistrz Kostrzyna, Andrzej Kunt.

To Jurek Owsiak szykuje w 2024 roku

Pol’and’Rock Festival 2024 zacznie się 1 sierpnia i potrwa do 3 sierpnia włącznie. Kogo będą mogli posłuchać uczestnicy imprezy na lotnisku Czaplinek-Borczyno?

REKLAMA

W zeszłym roku wśród gwiazd festiwalu byli m.in. Biohazard, Spin Doctors, Napalm Death, Bullet For My Valentine, Brodka, Krzysztof Zalewski, LemON, Lady Pank, Włochaty i Kwiat Jabłoni.

Zobacz także: Scorpions sprzedają wyjątkowy gadżet. Zegarek zawiera fragment muru berlińskiego

Jak na razie wiemy, że za kilka miesięcy na 30. edycji wydarzenia będą gościć: amerykańskie metalcore’owe Motionless In White, grające tzw. celtic-punk francuskie Celikilt oraz niemiecki zespół electrocore Electric Callboy. Kolejne gwiazdy poznamy wkrótce.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory