Poznaliśmy nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame. Na liście m.in. Ozzy Osbourne

REKLAMA
Rock & Roll Hall of Fame, choć od lat krytykowane, nadal jest jednym z najważniejszych miejsc, które honoruje artystów związanych z przemysłem muzycznym. W tym roku na dołączenie do zacnego grona ma Ozzy Osbourne, który przez lata nie krył swojej niechęci do tej instytucji.
REKLAMA

 Założona w 1983 roku przez amerykańskiego muzyka i producenta Ahmeta ErtegunaRock & Roll Hall of Fame stała się jednym z najbardziej prestiżowych miejsc upamiętniających dorobek artystyczny muzyków rockowych, bluesowych, soulowych, punkowych i wielu innych gatunków związanych z muzyką popularną.

REKLAMA

Zobacz także: Raport z autopsji Kurta Cobaina trafił do sieci. Ujawnia nowe informacje

Głównym celem Rock & Roll Hall of Fame jest uhonorowanie wkładu artystycznego, innowacji i wpływu na muzykę popularną przez jej najwybitniejszych twórców. Instytucja ta ma za zadanie nie tylko chronić i dokumentować historię rock and rolla, ale także edukować publiczność na temat jego znaczenia kulturowego i społecznego. W Rock & Roll Hall of Fame można zobaczyć wiele eksponatów, które upamiętniają wielkie momenty w historii muzyki rockowej. Wśród nich znajdują się instrumenty muzyczne, stroje sceniczne, rękopisy tekstów piosenek i wiele innych pamiątek związanych z życiem i twórczością legendarnych artystów.

Zobacz także: Książę ciemności Ville Valo przywraca sylwestrową tradycję. Helldone 2023 przyciągnął do Helsinek fanów z całego świata [RELACJA]

Rock & Roll Hall of Fame w cieniu kontrowersji

Mimo ogólnego uznania, Rock & Roll Hall of Fame nie jest pozbawiona kontrowersji. Niektórzy krytycy zarzucają instytucji stronniczość w wyborze laureatów oraz pomijanie wielu istotnych postaci z historii muzyki rockowej. Ponadto, debatuje się także na temat kryteriów nominacji i wpływu głosowania publiczności na ostateczne decyzje. Mimo niepodważalnych zasług na rozwój muzyki, poza zacnym gronem laureatów „galerii sław" (mimo nominacji) pozostają tacy artyści, jak Iron MaidenSoundgarden czy Alice in Chains.

REKLAMA

Lista nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame 2024

Lista laureatów jest bardzo długa, znajdują się na niej m.in.: The BeatlesElvis PresleyThe Rolling Stones, czy Michael Jackson. Co roku nominowani są artyści, zespoły, producenci, inżynierowie dźwięku i inne postacie związane z przemysłem muzycznym. Aby być nominowanym do galerii sław, od ukazania się debiutanckiego utworu musi minąć nie mniej niż 25 lat. Następnie, głosowanie odbywa się zarówno przez wybraną grupę ekspertów z branży muzycznej, jak i przez publiczność.

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

Poniżej pełna lista nominowanych:

Mary J. Blige

REKLAMA

Mariah Carey

Cher

Dave Matthews Band

Eric B. & Rakim

REKLAMA

Foreigner

Peter Frampton

Jane’s Addiction

Kool & the Gang

REKLAMA

Lenny Kravitz

Oasis

Sinead O’Connor

Ozzy Osbourne

REKLAMA

Sade

A Tribe Called Quest

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory