Do sieci trafił zwiastun serialu o Bon Jovi. Fani mają na co czekać!

REKLAMA
Właśnie minęło 40 lat od wydania debiutanckiego krążka legendarnej kapeli. Z tej okazji zespół postanowił zrobić fanom niespodziankę. Już niebawem obejrzymy serial dokumentalny opowiadający o karierze formacji. Do sieci właśnie trafił pierwszy zwiastun.
REKLAMA

Bon Jovi to niekwestionowana legenda rocka. Formacja zyskała status ikony już na wczesnym etapie swojej kariery, a ich pierwszy album stanowił kamień milowy w historii muzyki rockowej lat 80.. Zanim stał się globalnym fenomenem, Jon Bon Jovi i jego zespół, składający się z gitarzysty Richie’ego Sambory, keyboardzisty Davida Bryana, basisty Aleca Johna Sucha oraz perkusisty Tico Torresa, zaczynali od występów w małych klubach w Nowym Jorku.

REKLAMA

Zobacz także: Raport z autopsji Kurta Cobaina trafił do sieci. Ujawnia nowe informacje

Ich debiutancki album, miał pierwotnie nosić nazwę „Tough Talk", jednak po dogłębnej analizie, zrezygnowano z tego tytułu. Krążek na rynku ukazał się pod tytułem „Bon Jovi" 21 stycznia 1984 roku. Mimo wątpliwości wytwórni, która uznawała album za niespójny tematycznie i muzycznie, krążek szybko przyniósł zespołowi uznanie i popularność. Kapela wyjechała w trasę promującą wydawnictwo. Dali koncerty nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także Europie i Japonii. Zagrali jako support wielu znanych i cenionych kapel, jak choćby ZZ Top, Kiss czy Scorpions. Melodyjny hard rock z chwytliwymi refrenami oraz żywiołowe występy na scenie, to było to, czego publiczność w latach 80. potrzebowała!

Zobacz także: Książę ciemności Ville Valo przywraca sylwestrową tradycję. Helldone 2023 przyciągnął do Helsinek fanów z całego świata [RELACJA]

Ten krążek otworzył Bon Jovi drzwi do sławy

Piosenki z tego albumu, takie jak „Runaway" i „She Don’t Know Me", szybko zdobyły uznanie fanów. W szczególności utwór „Runaway" stał się przebojem radiowym, a teledysk do tego kawałka często gościł na antenach muzycznych stacji telewizyjnych. Album „Bon Jovi" nie tylko okazał się sukcesem komercyjnym, lecz także wyznaczył kurs dla przyszłych osiągnięć zespołu. To był początek długiej i niezwykle udanej kariery, która przyniosła im status jednej z najbardziej wpływowych grup rockowych na świecie. Pomimo upływu lat, pierwszy album Bon Jovi nadal pozostaje ikonicznym dziełem. Właśnie z okazji wydania pierwszego krążka, kapela postanowiła wypuścić serial dokumentalny, który opowie o karierze kapeli.

REKLAMA

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

Pierwszy zwiastun serialu już w sieci!

Serial dokumentalny zatytułowany „Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story" będzie składał się z czterech części. Jego premiera odbędzie się 26 kwietnia. W Polsce obejrzeć go będzie można na platformie Disney+. W sieci pojawił się właśnie pierwszy oficjalny zwiastun serialu, który trwa 30 sekund. Możemy się z niego dowiedzieć, że w dokumencie zostanie również poruszony temat leczenia wokalisty formacji, który zmaga się z problemami z głosem i musiał przejść operację.

Zobaczcie zwiastun serialu „Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story"!

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory