AC/DC wraca po latach na trasę. Gdzie zagrają legendy?

REKLAMA
Zespół AC/DC zgodnie z przypuszczeniami ogłosił w poniedziałek swoją pierwszą od 2016 r. trasę koncertową. W których krajach wystąpi słynna australijska kapela?
REKLAMA

Bezsprzecznie muzycy AC/DC to pionierzy i ikony hard rocka, choć sami wolą być określani „rock’n’rollowcami". Australijska formacja z 51-letnim stażem powołana do życia przez braci Angusa i Malcolma Youngów stworzyła łącznie 17 albumów. Rozeszły się one w aż 200 mln egzemplarzy na całym świecie.

REKLAMA

Zobacz także: Do sieci trafił zwiastun serialu o Bon Jovi. Fani mają na co czekać!

Autorzy takich przebojów jak „Back In Black", „Thunderstruck" czy „Highway to Hell" swoją ostatnią płytę, „Power Up", wydali w 2020 r. Jednak ich przerwa od grania na żywo była o wiele dłuższa. Teraz zespół powraca w wielkim stylu! 

AC/DC wracają do koncertowania

Od kilku dni na stronie internetowej AC/DC odliczano czas do poniedziałku. To właśnie dziś kapela przekazała ważną wiadomość. Zgodnie z oczekiwaniami obwieściła, że wyruszy w pierwszą od ośmiu lat trasę koncertową. Już 16 lutego rozpocznie się sprzedaż biletów.

Zobacz także: Książę ciemności Ville Valo przywraca sylwestrową tradycję. Helldone 2023 przyciągnął do Helsinek fanów z całego świata [RELACJA]

REKLAMA

Formacja między majem i sierpniem br. wystąpi ponad 20 razy w Europie. Pojawi się m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Francji Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Belgii oraz na Słowacji. Polscy fani będą zawiedzeni, bo na liście zabrakło niestety Polski. Krążą jednak pogłoski, że zespół może dodać do trasy parę europejskich koncertów także w 2025 r. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także: Niilo Sevänen - Insomnium: Właśnie spełnia się moje marzenie z dzieciństwa [WYWIAD]

AC/DC z nowym basistą

Ostatnia trasa koncertowa AC/DC miała miejsce w 2016 r. W jej trakcie z zespołu odeszli wokalista Brian Johnson, basista Cliff Williams i perkusista Phil Rudd. Po kilku latach do niego powrócili i wraz z Angusem Youngiem (ale już bez zmarłego w 2017 r. Malcolma Younga) nagrali krążek „Power Up".

Przez długi czas nie mieli jednak okazji zaprezentować swojego nowego materiału na scenie. Taka sposobność nadarzyła się dopiero w październiku 2023 r. na festiwalu Power Trip. Dali tam pierwszy od siedmiu lat koncert. Na scenie zabrakło jedynie Rudda, na którego miejsce wszedł Matt Laug.

REKLAMA

Zobacz także: Peter Tägtgren: Nie piszę muzyki po to, aby jakiś kawałek stał się hitem [WYWIAD]

Wiadomo, że również podczas zbliżającej się trasy koncertowej po Europie w składzie nastąpi jedna zmiana. Tak jak nieoficjalnie mówiono, Cliffa Williamsa zastąpi Chris Chaney (najbardziej znany z występów z Alanis Morissette i kapelą Jane’s Addiction).

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory