Slash połączył siły z ikonami z AC/DC i Aerosmith. Tego jeszcze nie słyszeliście!

REKLAMA
Do sieci trafił pierwszy singiel ze zbliżającego się solowego albumu Slasha pt "Orgy Of The Damned". Cover bluesowego klasyka "Killing Floor" w wykonaniu gitarzysty Guns N' Roses został także okraszony talentem dwóch innych legend rocka: Briana Johnsona z AC/DC i Stevena Tylera z Aerosmith.
REKLAMA

Wszyscy znają Guns N’ Roses. Charakterystycznym elementem takich ponadczasowych przebojów jak „Sweet Child O’ Mine" czy „November Rain" są kapitalne solówki na gitarze, których autorem jest Slash. Brytyjsko-amerykańskiego 58-letniego gitarzystę uważa się za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu.

REKLAMA

Kiedy poróżnił się z Axlem Rosem, w 1996 r. postanowił pójść własną drogą i kroczył nią do 2016 r. W tym czasie tworzył takie projekty, jak Slash’s Blues Ball i Velvet Revolver. Wydał też pierwszy solowy krążek. Od 2012 r. nagrywa i koncertuje także z Mylesem Kennedym & The Conspirators. Wystąpi z nimi już 16 kwietnia br. w katowickim Spodku.

Nowa solowa płyta gitarzysty Guns N’ Roses

Legendarny gitarzysta i autor tekstów wypuścił swój pierwszy solowy krążek, zatytułowany po prostu „Slash", w 2010 r. Zaprosił na niego takie gwiazdy jak Iggy Pop, Ozzy Osbourne, Chris Cornell, Myles Kennedy czy Lemmy Kilmister.

Zobacz także: Ozzy Osbourne zdradził to po latach. "Dobrze się z mamuśką bawiliśmy"

Teraz, po 14 latach, przyszedł czas na drugi solowy album Slasha – również wypełniony gośćmi z elity rocka. Już 17 maja ukaże się „Orgy Of The Damned", które będzie wariacją na temat klasyki… bluesa.

REKLAMA

Na wyprodukowanej przez Mike’a Clinka płycie ponownie pojawi się Iggy Pop. Nie zabraknie również kolegów Slasha z jego starego zespołu Blues Ball: Johnny Griparic i Teddy Andreadis.

Zobacz także: AC/DC wraca po latach na trasę. Gdzie zagrają legendy?

Poza nim swój mały wkład w wydawnictwo mieli też tacy słynni artyści jak m.in.: Chris Stapleton, Paul Rodgers, Gary Clark Jr, Tash Neal, Chris Robinson, Brian Johnson i Steven Tyler, a nawet… Demi Lovato.

Slash wypuścił singiel z legendami rocka

Slash zaprezentował już pierwszy singiel z „Orgy Of The Damned". W utworze „Killing Floor" zaśpiewał gościnnie Brian Johnson z AC/DC, zaś na harmonijce zagrał Steven Tyler z Aerosmith.

REKLAMA

Zobacz także: Do sieci trafił zwiastun serialu o Bon Jovi. Fani mają na co czekać!

Wspólnie pokazali swoją wersję bluesowego standardu rodem z Chicago stworzonego przez Howlin’ Wolfa w 1964 r. W notce prasowej przekazanej amerykańskim mediom Johnson tłumaczył:

Kiedy Slash poprosił mnie, bym zaśpiewał w „Killing Floor", od razu się zgodziłem. To była jedna z pierwszych piosenek, których nauczyłem się w moim pierwszym zespole. Kiedy puścił mi podkład, nie miałem wątpliwości. Do tego harmonijka Stevena jest tutaj świetna. Doskonale bawiliśmy się ze Slashem w studiu. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę, oddając hołd oryginałowi.

Slash stwierdził zaś, że „zawsze marzył" o nagraniu swojej wersji „Killing Floor". Powód? Utwór ten zawierał „jeden z kultowych bluesowych riffów, które poruszyły nim jako młodym gitarzystą". 

Ale zagranie tego numeru z tym zespołem i ze śpiewem Briana Johnsona było osiągnięciem, o jakim wtedy nawet nie marzyłem. Nie mówiąc już o Stevenie Tylerze – podsumował.
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory