Pol'and'Rock Festival. Zdecydowano, co z przyszłością imprezy!

REKLAMA
Latem tego roku Pol'and'Rock Festival po raz trzeci w swojej historii odbędzie się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. A co z kolejnymi edycjami imprezy? Podjęto już wiążącą decyzję w tej sprawie.
REKLAMA

Pol’and’Rock Festival 2024 coraz bliżej. Już między 1 i 3 sierpnia miłośnicy cięższych rockowych brzmień z domieszką folku, rapu, elektroniki, reggae czy bluesa będą się bawić na terenie lotniska Czaplinek–Broczyno.

REKLAMA

Podczas jubileuszowej 30. odsłony imprezy wystąpią choćby tacy artyści, jak: Guano Apes, Clawfinger, Sick of It Al, Motionless In White, Electric Callboy, Celikilt, Myrath, Kasia Kowalska, The Warning i Less Than Jake.

Co z przyszłością Pol’and’Rock Festivalu?

Legendarna impreza, łącząca koncerty i inne wydarzenia kulturalne, została zapoczątkowana w 1995 r. przez Jurka Owsiaka i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2017 r. przemianowano ją z Przystanku Woodstock na Pol’and’Rock Festival.

Zawsze cieszyła się renomą i przyciągała mnóstwo fanów oraz międzynarodowych gwiazd. Organizowano ją jednak, na przestrzeni lat, w kilku różnych miejscach. Festiwal odbywał się kiedyś w Czymanowie, Szczecinie-Dąbiu, Lęborku czy Żarach.

Zobacz także: Znamy kolejną gwiazdę Pol'and'Rock Festival 2024. "Ale bosko"

REKLAMA

Najdłużej, bo przez 15 lat, festiwal kojarzył się z Kostrzynem nad Odrą. Pożegnał się z nim w 2019 r. W kolejnym roku, w trakcie pandemii COVID-19, imprezę zorganizowano wyjątkowo w formie transmisji ze studia w Szeligach. Rok później festiwal gościł na byłym lotnisku Makowice-Płoty, zaś od 2022 r. – na lotnisku Czaplinek–Broczyno.

Część osób chciałaby w przyszłości powrotu Pol’and’Rock Festivalu do Kostrzyna nad Odrą. Wiadomo już, że nie będzie to możliwe, bo – jak informowała „Gazeta Lubuska" – teren, na którym rozstawiano festiwalowe miasteczko, został wystawiony na sprzedaż. Przeznaczono go pod zabudowę produkcyjno-usługową.

Zobacz także: Rockowizna 2024. COMA dotrzymuje obietnicy! [LINE-UP, DATA, BILETY]

Podjęto decyzję ws. kolejnych edycji festiwalu Jurka Owsiaka

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festivalu, tak jak dwie poprzednie, również będzie miała miejsce na lotnisku Czaplinek–Broczyno. Co więcej, okazuje się, że festiwal pozostanie na Pojezierzu Drawskim do 2026 r. włącznie.

REKLAMA

Jerzy Owsiak, w imieniu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i spółki Złot Melon, podpisał właśnie umowę z burmistrzem Czaplinka, Marcinem Naruszewiczem, na dzierżawę rzeczonego terenu na lata 2024-2026. Miasteczko festiwalowe zostanie nawet powiększone!

Zobacz także: Krzysztof Sokołowski w kultowym hicie. Oto rockowa wersja polskiego klasyka!

Poprzednia umowa obowiązywała jeszcze przez rok, ale nowa umowa będzie na kolejne trzy. Organizatorzy także dzierżawić będą dodatkowo ponad 50 hektarów położonych wzdłuż pasów startowych lotniska, czyli teraz w sumie około 250 – powiedział cytowany przez „Szczecinek. Nasze miasto" burmistrz Czaplinka.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory