Pol'and'Rock 2024. Wspominamy występ Guano Apes. "Jeden z najlepszych koncertów"

REKLAMA
Na Pol'and'Rock Festival po 15 latach powraca wielka gwiazda i legenda muzyki rockowej - Guano Apes. Wspominamy ich poprzedni koncert, jeszcze na Woodstocku, który spowodował, że festiwalowicze oniemieli z wrażenia.
REKLAMA

Kultowy Przystanek Woodstock, organizowany rokrocznie przez Jurka Owsiaka, kilka lat temu, z powodów prawnych, musiał zmienić nazwę. Amerykańska agencja, zarządzająca marką oraz nazwą Woodstock, zażądała opłaty za dalsze wykorzystywanie brandu. Od edycji w 2018 roku wydarzenie funkcjonuje pod nazwą Pol’and’Rock Festival.

REKLAMA

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem kolejnej edycji festiwalu, internauci wspominają muzyczne święto, jeszcze wtedy funkcjonujące pod nazwą Przystanek Woodstock. W 2009 roku, jednym z zespołów zaproszonych na festiwal, była niemiecka grupa Guano Apes

Zobacz także: Pol'and'Rock 2024. Jurek Owsiak o zmianach. To punktują festiwalowicze

Występ, który porwał tłumy

Formacja z Getyngi zagrała wtedy niezwykły koncert. Pod nagraniem z występu, zamieszczonym na kanale KręciołaTV w serwisie YouTube, widzowie wspominali z nostalgią energiczne show, które poniosło niektórych festiwalowiczów.

Leżałem w tym błocie, tam, oparty o scenę, pamiętam. Jeden z najlepszych koncertów – napisał jeden z użytkowników.

Był to jubileuszowy, 15. Przystanek Woodstock, który zgromadził ponad 400 tys. ludzi z całego kraju. Przybyły tłum zaskoczył organizatora Jurka Owsiaka, który skomentował frekwencję z przekąsem.

REKLAMA
Jest nas tutaj tyle, że kolejnym chętnym muszę powiedzieć: nie przyjeżdżajcie już – powiedział wtedy ze sceny.

Zobacz także: AC/DC świętuje 50-lecie! Legendarne utwory na wyjątkowych winylach

Legenda powraca na Pol’and’Rock Festival

Podczas tegorocznej edycji festiwalu widzowie ponownie zobaczą Guano Apes na scenie. Na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno „Najpiękniejsza Publiczność Świata" ponownie zbierze się na największym muzycznym święcie w kraju, aby celebrować 30. edycję Pol’and’Rock Festivalu. Wśród zapowiedzianych do tej pory artystów znaleźli się: Guano Apes, The Warning, Clawfinger, Less Than Jake oraz Kasia Kowalska, która również powraca na scenę festiwalu. Zapowiedziała nawet wykonanie materiału ze swojej debiutanckiej płyty.

 

Zobacz także: Axl Rose miał trudne zadanie. Wizja gry z tymi ikonami go przeraziła

Przypomnijmy, od 2004 Przystanek Woodstock odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. Poprzednie edycje organizowano w Czymanowie (1995), Szczecinie-Dąbiu (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock). Od 2018 roku funkcjonuje już pod nazwą Pol’and’Rock Festival. W 2020 roku, z racji obostrzeń, spowodowanych pandemią koronawirusa, przybrał formę internetową. W 2021 roku festiwal został przeniesiony na teren lotniska w Makowicach w gminie Płoty, a od 2022 roku organizowany jest na lądowisku Czaplinek-Broczyno.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory