Utwory Krawczyka w ekstremalnej aranżacji. "Składamy mu hołd, dewastując jego szlagiery"

REKLAMA
Trzy lata temu odszedł Krzysztof Krawczyk. Nieco ponad dwa tygodnie przed rocznicą jego śmierci, do sieci trafiło nagranie, mające być hołdem dla jego twórczości. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!
REKLAMA

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, wraz z tym wydarzeniem zamknęła się pewna karta w historii polskiej muzyki. Pogrzeb artysty, który odbył się kilka dni później, zebrał fanów wokalisty z całego kraju.

REKLAMA

Krzysztof Krawczyk w metalowym tribute

Na nieco ponad dwa tygodnie przed rocznicą śmierci Krzysztofa Krawczyka, na platformie YouTube opublikowany został specyficzny materiał. Ma być oddaniem szacunku legendzie polskiej muzyki. Składanka „Grindcore Tribute to Krzysztof Krawczyk" to 25 utworów, nagranych w zupełnie innym stylu niż pierwotnie. Swoje interpretacje nagrały m.in. zespoły: SARS, Cremaster czy FeCall, które zrealizowały na nowo odpowiednio „Parostatek", „Mój przyjacielu" oraz „Bo jesteś Ty".

Zobacz także: Pol'and'Rock 2024. Wspominamy występ Guano Apes. "Jeden z najlepszych koncertów"

Fani piosenek Krzysztofa Krawczyka w tradycyjnych wersjach mogą być zaskoczeni nieoczywistymi wykonami metalowych wykonawców. Wydaje się, że autorzy sami podchodzą do swojego dzieła z dystansem. Kanał, który udostępnił nagranie, podpisał je w osobliwy sposób:

Pierwszy i jedyny taki album w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi! Kapele z całego kraju składają hołd Polskiemu Elvisowi, dewastując jego szlagiery. 25 muzycznych masakr wprost z najgłębszych i najbardziej plugawych czeluści! – taki podpis widnieje pod składanką w serwisie YouTube.
 

Zobacz także: Lenny Kravitz ze swoją gwiazdą w Hollywood. Córka wbiła mu szpilkę

REKLAMA

Krawczyk i Snoop Dogg

Trzeba przyznać, że chyba nigdy słuchacze nie mieli możliwości sprawdzenia, jak poradziłyby sobie kompozycje Krzysztofa Krawczyka w tak ciężkich gatunkach. Wiemy natomiast, jak mogłyby brzmieć jego piosenki w równie niecodziennych mashupach, czyli połączeniu różnych utworów w jeden, tworząc odrębną całość, z hip-hopowymi twórcami.

Zobacz także: Bon Jovi długo na to czekał. Powrót po latach cierpienia

Również na YouTube można znaleźć nagrania, na których zmiksowane zostały piosenki Krawczyka z legendami amerykańskiej sceny hip-hopowej. Z takiego połączenia powstały „Parostatkiem na West Coast" ze „współpracy" z raperami Coolio, Dr. Dre, Snoop Doggiem oraz Ice Cube’m. Przerobiono także „Trudno tak", które zostało połączone z „All eyez on me" autorstwa Tupaca.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory