Miliard odtworzeń na Spotify! Ta piosenka trafiła na listę Billions Club

REKLAMA
Jedną z miar popularności danej piosenki jest liczba jej odtworzeń. Zespół U2 przekroczył właśnie miliard wyświetleń i tym samym dołączył do zaszczytnego grona, które może poszczycić się miejscem na prestiżowej liście Billions Club. Jaki utwór zapewnił im to miano?
REKLAMA

U2 to irlandzki zespół rockowy, który narodził się w 1976 roku w Dublinie. Muzycy swą karierę rozpoczęli w młodym wieku, a pierwsze koncerty grali w jednym z liceów. Pod dzisiejszą nazwą funkcjonują od 1978 roku.

REKLAMA

Międzynarodowy rozgłos zyskali w połowie lat 80. Wszystko za sprawą oryginalnego stylu muzycznego. Jedną z najpopularniejszych piosenek grupy U2 jest „With or Without You", która właśnie przekroczyła miliard odtworzeń na Spotify!

Zobacz także: Oto miejsce narodzin heavy metalu. Tu powstała legenda!

Spotify to jedna z najpopularniejszych platform do odtwarzania muzyki na świecie. Artyści ze wszystkich zakątków świata mogą umieszczać na niej swoje utwory, aby zyskać odbiorców. Platfroma stworzyła listę Billions Club, na której pojawiają się utwory, które przekroczyły miliard odtworzeń. W tym zacnym gronie znalazł się zespół U2 z piosenką „With or Without You".

Rockowy majstersztyk

Balladę rockową „With or Without You" U2 umieściło w albumie „The Joshua Tree" w 1987 roku. W marcu tego samego roku piosenka wydana została jako singel. Szybko zyskała niesamowitą popularność. Stała się również pierwszym nagraniem grupy, które znalazło się na szczycie amerykańskiego zestawienia Billboard Hot 100!

REKLAMA

Zobacz także: Utwory Krawczyka w metalowej aranżacji? "Składamy mu hołd, dewastując jego szlagiery"

Miliony sprzedanych płyt

Mimo że od założenia zespołu U2 minęło już prawie 50 lat, to jego wspaniałe przeboje wciąż pozostają żywe. Repertuar składa się z utworów, które przepełnione są niesamowitymi emocjami. Piosenki takie jak „Sunday Bloody Sunday", „New Year’s Day", „Pride (In the Name of Love)" czy też „Beautiful Day" zyskały niesamowitą popularność. Zespół U2 sprzedał łącznie ponad 150 mln płyt na całym świecie! Według statystyk jest też 16 zespołem w historii pod względem liczby sprzedanych płyt.

 

Zobacz także: Lenny Kravitz ze swoją gwiazdą w Hollywood. Córka wbiła mu szpilkę

Kto wchodzi w skład zespołu U2?

W skład rockowego zespołu U2 wchodzi czterech czołowych artystów. Są nimi Bono, The Edge, Adam Clayton oraz Larry Mullen Jr. Muzycy współpracują także z Brianem Eno, Danielem Lanoisem oraz Floodem. Wszyscy zarówno na płytach, jak i na koncertach tworzą niesamowity klimat, który mimo upływu lat ożywia tłumy.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory