To oni definiowali hard rocka. Deep Purple ponownie zagra w Polsce! [DATA, BILETY]

REKLAMA
Deep Purple znajduje się w gronie najbardziej wpływowych grup w historii. Na polskich fanów legendarnego zespołu czeka teraz nie lada gratka. Brytyjczycy w tym roku powrócą do naszego kraju na kolejny koncert.
REKLAMA

Deep Purple to ikony ciężkich brzmień, które, obok Black Sabbath czy Led Zeppelin, kształtowały hard rocka i heavy metal. Mają też jednak spore zasługi dla psychodelicznego oraz progresywnego rocka, od których zaczynali karierę.

REKLAMA

Brytyjski zespół z ponad 50-letnim stażem wykreował takie ponadczasowe przeboje, jak "Smoke On the Water", "Perfect Strangers", "Child in Time" czy też "Highway Star".

Formacja ma na koncie łącznie 22 albumy, które rozeszły się w ponad 100 mln egzemplarzy. Zasłużona grupa w 2016 r. trafiła do Rock & Roll Hall of Fame.

Zobacz także: Eric Clapton przeżył wielką tragedię. Po tym zdarzeniu stworzył kultową balladę

Intensywna działalność legend

Deep Purple zostało powołane do życia w 1968 r. przez Ritchiego Blackmore’a, Jona Lorda, Nicka Simpera, Iana Paice’a oraz Roda Evansa. Jeszcze w tym samym roku debiutowali oni z płytą "Shades of Deep Purple".

REKLAMA

Kapela szybko wywarła wpływ na rynek muzyczny. Ten z każdym rokiem się powiększał. Szczególnie ważny był rok 1972, w którym ukazał się krążek "Machine Head", który odniósł największy sukces komercyjny.

Zobacz także: Miliard odtworzeń na Spotify! Ta piosenka trafiła na listę Billions Club

Zespół zaliczył przez dekady wiele roszad w składzie, a w latach 1976-1984 r. był całkiem rozwiązany. Potem jednak powrócił i do dziś trzyma się mocno pod przewodnictwem wokalisty Iana Gillana. Regularnie tworzy nową muzykę (ostatni album, "Turning to Crime", wydał w 2021 r.) oraz koncertuje.

W Polsce miał okazję występować już wiele razy. Ostatni raz – ponad rok temu. W tym roku również zawita w kraju nad Wisłą.

REKLAMA

Zobacz także: Ten zespół wraca na Pol'and'Rock po 10 latach! "Warto przeżyć"

Koncert Deep Purple w Polsce [DATA, BILETY]

Jak się okazuje, Deep Purple zagra w Polsce 17 października br. w Spodku w Katowicach. Koncert odbędzie się w ramach trasy "1 More Time". Gościem specjalnym brytyjskich ikon będzie Jefferson Starship – ceniona kapela, którą w 1974 r. założyła część byłych członków legendarnego Jefferson Airplane.

Sprzedaż biletów na koncert Deep Purple i Jefferson Starship rozpocznie się w piątek 22 marca o godz. 11:00. Bilety w cenach od 269 (za miejsca siedzące w sektorze C) do 800 zł (w lożach VIP) będą dostępne na stronie ebilet.pl.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory