Tymański wykonał kultowy przebój Republiki. Jasna opinia fanów

REKLAMA
Tymon Tymański stanął twarzą w twarz z legendą polskiego rocka. Muzyk nie ukrywa swoich fascynacji kultowym zespołem Grzegorza Ciechowskiego. Nic więc dziwnego, że postanowił wziąć na warsztat jeden z największych przebojów Republiki. Jak sobie poradził? Internauci pozostają jednomyślni.
REKLAMA

Z pewnością Republika należy do grona klasyków polskiej muzyki. Legendarna grupa powstała wraz z początkiem lat 80. w Toruniu, a na jej czele stanął wybitny muzyk rockowy, Grzegorz Ciechowski. Na przestrzeni prawie dwudziestu lat działalności artystycznej wylansowali takie przeboje jak „Mamona", „Odchodząc", „Raz na milion lat", a także „Republika Marzeń".

REKLAMA

Tymon Tymański coveruje hit Ciechowskiego

Kultowe brzmienia Republiki nieprzerwanie rozbrzmiewają w polskiej przestrzeni muzycznej. Wszystko wskazuje na to, że legendarny zespół znacznie wpłynął na Tymona Tymańskiego. Mowa o polskim wokaliście, kompozytorze i założycielu takich zespołów jak Miłość, Kury, Tymon & The Transistors czy też The Users.

Zobacz także: Eric Clapton przeżył wielką tragedię. Po tym zdarzeniu stworzył kultową balladę

Przypomnijmy, że polska publiczność może kojarzyć muzyka między innymi za sprawą ostatniej edycji „Must Be the Music" z 2016 roku. Właśnie wtedy Tymon Tymański zadebiutował w roli telewizyjnego jurora.

Okazuje się, że Tymon Tymański aktualnie pracuje nad drugą płytą solową. Najnowszy album pod tytułem „Republikacje" ujrzy światło dzienne w niedzielę, 24 kwietnia. W ramach promocji na wszystkie serwisy streamingowe trafił numer „Kombinant". Co ciekawe, tytuł ten nie jest przypadkowy – to najnowsza wersja przeboju śpiewanego oryginalnie przez Grzegorza Ciechowskiego.

REKLAMA

Zobacz także: Miliard odtworzeń na Spotify! Ta piosenka trafiła na listę Billions Club

Przypomnijcie sobie oryginał! Oto „Kombinant" Republiki:

 

Zobacz także: Ten zespół wraca na Pol'and'Rock po 10 latach! "Warto przeżyć"

„Kombinant" w nowym wydaniu. Republika wciąż jest inspiracją

Tymon Tymański postanowił wziąć na warsztat legendarny przebój Republiki. Cover wraz teledyskiem opublikowano w środę, 20 marca. Z kolei autorem klipu jest Sebastian Szewczykowski, kolega muzyka z Gdańskiej Szkoły Filmowej. W nagraniu piosenki wzięli udział również Ziemowit Kosmowski, Natalia Capelik-Muianga, Michał Jan Ciesielski, Ireneusz Wojtczak, Dawid Lipka, Marcin Gałązka, Szymon Burnos oraz Jacek Prościński.

REKLAMA

Posłuchajcie nowej wersji „Kombinanta" w wykonaniu Tymona Tymańskiego. Czy muzyk podołał wyzwaniu? „Tymańskie i jednocześnie republikańskie" – piszą pod teledyskiem internauci.

Zobacz także: Oto miejsce narodzin heavy metalu. Tu powstała legenda!

 

Zobacz także: Utwory Krawczyka w ekstremalnej aranżacji. "Składamy mu hołd, dewastując jego szlagiery"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory