Gitarzysta Metalliki uwielbia ten utwór Queen. To nie Freddie Mercury go zachwycił!

REKLAMA
Kirk Hammett wskazał najlepszy numer z repertuaru Queen. Jak się okazało, gitarzysta Metalliki nie wyróżnił żadnego z kultowych przebojów formacji. Nic też dziwnego, muzyka urzekł szczególnie ten jeden riff gitarowy.
REKLAMA

Zarówno Queen, jak i Metallica nieprzerwanie święcą triumfy w największych światowych rozgłośniach, biją rekordy w serwisach streamingowych, a także wciąż podbijają serca kolejnych coraz to młodszych pokoleń. Oba zespoły zapisały się w historii muzyki za sprawą ponadczasowych przebojów, ale również spektakularnych wystąpień scenicznych.

REKLAMA

Queen zapisał się w historii. Zachwycał nie tylko Freddie Mercury!

Wszystko wskazuje na to, że Kirk Hammett, czyli słynny gitarzysta zespołu Metallica, jest miłośnikiem twórczości Queen. Szczególnym uznaniem darzy gitarzystę, Briana Maya. Brytyjczyk jest odpowiedzialny za wiele uwielbianych hitów z repertuaru formacji, na której czele stał charyzmatyczny Freddie Mercury. Skomponował między innymi „We Will Rock You", „Who Wants to Live Forever", „Too Much Love Will Kill You", „The Show Must Go On", jak i „No-One but You (Only the Good Die Young)".

Zobacz także: Żart, który stał się hitem. "Traktowaliśmy go z przymrużeniem oka"

Kirk Hammett uwielbia ten przebój. To szczególnie go zachwyciło

W wywiadzie dla „Guitar World" Kirk Hammett został zapytany o ulubiony numer z repertuaru Queen. Przypomnijmy, że Metallica ma w swoim dorobku cover piosenki z albumu „Sheer Heart Attack" wydanego w 1974 roku – „Stone Cold Crazy". Rockmeni pierwszy raz zagrali ten utwór w 1991 roku w hołdzie dla Freddiego Mercury’ego. Właśnie w tym roku, 24 listopada, zmarł legendarny wokalista.

Posłuchajcie sami rockowej aranżacji „Stone Cold Crazy" Metalliki:

REKLAMA
 

Zobacz także: Sprzedali 18 milionów egzemplarzy. To oni nagrali "największy przebój wszech czasów"

Co ciekawe, Kirk Hammett w rozmowie z magazynem ani nie wskazał utworu „Stone Cold Crazy", ani żadnego z kultowych przebojów Queen – w zamian muzyk Metalliki wymienił tytuł „Dragon Attack". Nic też dziwnego, szczególnie w tej piosence wyróżniają się riffy gitarowe w stylu Briana Maya.

„Dragon Attack"! Uwielbiam ten numer! Gitara Briana wybrzmiewa tu tak mocno. Mocniej niż w innych piosenkach. Zupełnie jakby wszedł do kabiny i odkręcił ją na 11. Brian May jest tak wszechstronny. Jest jak David Gilmour. Obaj są bardzo wszechstronni. Potrafią wzruszyć cię do łez swoimi solówkami i mają niezwykłe poczucie melodii. Potrafią śpiewać swoimi gitarami. Wszystko, czego się tknęli jest wspaniałe – powiedział Kirk Hammett.

Zobacz także: Tymański wykonał kultowy przebój Republiki. Jasna opinia fanów

Oto ulubiona piosenka Kirka Hammetta z repertuaru Queen. Słuszny wybór? Przekonajcie się sami:

REKLAMA
 

Zobacz także: Queen wzbudził wielkie kontrowersje. Ten teledysk zapisał się w historii

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory