Grzegorz Markowski wrócił do studia. Jak dał się na to namówić?

REKLAMA
Grzegorz Markowski kilka lat temu zakończył działalność z zespołem Perfect. Jego decyzja była podyktowana pogarszającym się stanem zdrowia. Jednak w tym tygodniu można go było ponownie zobaczyć w studiu nagraniowym. Co go do tego skłoniło?
REKLAMA

Zakończenie działalności Perfectu ostatecznie ugruntowały kolejne tragiczne wieści o członkach zespołu. W 2022 roku zmarł Piotr Szkudelski, wieloletni perkusista formacji. Rok później po długiej chorobie odszedł również Jerzy Oliwa, realizator dźwięku pracujący z zespołem wiele lat.

REKLAMA

Zobacz także: Nick Cave & Bad Seeds z dwoma koncertami w Polsce. Gdzie zobaczymy legendy? [DATA, BILETY]

 Grzegorz Markowski ostatnio jedynie okazyjnie pojawiał się na scenie. Występy były związane przede wszystkim z solową działalnością muzyka. Wspierał również swoją córkę Patrycję, z którą także niekiedy dawał koncerty. Teraz wziął udział w zupełnie nowym projekcie.

Grzegorz Markowski wrócił do studia

Markowski został zaangażowany w działalność supergrupy Orkiestra Dorosłych Dzieci. Artysta wraz z grupą gwiazd i legend polskiej muzyki pojawił się w Studiu S4 Polskiego Radia. Na czele grupy stoją Kuba Płucisz i Piotr Łukaszewski będący w przeszłości związani z zespołem Ira.

W Orkiestrę Dorosłych Dzieci zaangażowani zostali również Igor Herbut, Krzysztof Zalewski, Tatiana Okupnik, Landberry, Grzegosz Skawiński czy Grzegorz i Patrycja Markowscy.

REKLAMA

Wszyscy muzycy związani z projektem zebrali się 26 marca w Studiu Polskiego Radia S4, aby ponownie nagrać utwór „Wisła". Piosenkę pierwotnie zarejestrowano ponad trzydzieści lat temu w ramach akcji „Artyści dla WOŚP".

Zobacz także: Mick Jagger oszalał na parkiecie. Mocne pląsy do "Moves Like Jagger"

Bardzo pracowity dzień w historycznym miejscu z niezwykłymi gośćmi. Szykujemy dla Was coś specjalnego! Dziś tylko mała zapowiedź, czekajcie na dalsze wieści" – taki wpis zamieściła O.D.D. na swoim instagramowym profilu.

Wszystko dla WOŚP

Orkiestra Dorosłych Dzieci ma za sobą już pierwszy występ na żywo w tym roku. Wraz z zaproszonymi gośćmi grupa zagrała w styczniu podczas koncertu w Warszawie z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

REKLAMA

Większość składu O.D.D. tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników tegorocznego WOŚP-u, pojawiła się razem z Jurkiem Owsiakiem na scenie. Grupa dała nawet krótki koncert z tej okazji.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory