Brytyjczycy zdecydowali. Tego hitu najchętniej słuchali przez ostatnie 50 lat

REKLAMA
Eksperci z Official Charts Company ustalili, który z hitów był tym najchętniej słuchanym przez mieszkańców Wielkiej Brytanii. I to na przestrzeni ostatnich 50 lat! Niemałym zaskoczeniem może być fakt, że na pierwszym miejscu nie znalazł się żaden z hitów The Beatles!
REKLAMA

Official Charts Company to organizacja, której pracownicy zajmują się przygotowywaniem oficjalnych statystyk – oczywiście dotyczących Wielkiej Brytanii. Opierają się przy tym m.in. na danych zebranych przez zespół sprzedawców i obejmują aż, jak można przeczytać na ich oficjalnej stronie, 99 proc. sprzedanych singli, 98 proc. albumów, a także ponad 90 proc. filmów.

REKLAMA

 "Wonderwall" Oasis na podium 

Według ustaleń ekspertów z Official Charts Company, w latach 1970-1999 największą popularnością wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii cieszył się utwór „Wonderwall" Oasis. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno „Bohemian Rhapsody" Queen oraz „Everywhere"  Fleetwood Mac.

Zobacz także: Krzysztof Zalewski ma starszego brata. Nie znali się przez 18 lat

Autorem „Wonderwall" jest Noel Gallagher, główny tekściarz i zarazem gitarzysta prowadzący Oasis. Piosenka ujrzała światło dzienne w 1995 roku, więc tym większe wrażenie robi fakt, że to jej Brytyjczycy słuchali najczęściej. Wkrótce po wydaniu hit zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów w Australii i Nowej Zelandii, a w 13 innych krajach uplasował się w „topowej dziesiątce".

Zobacz także: Ozzy Osbourne zdradził to po latach. "Dobrze się z mamuśką bawiliśmy"

REKLAMA
 

Początkowo Noel Gallagher napisał „Wonderwall" z myślą o swojej ówczesnej dziewczynie i zarazem późniejszej żonie, Meg Mathews. Jednak po rozwodzie gwiazdor Oasis zmienił wersję wydarzeń, dowodząc m.in. w rozmowie z BBC, że bohaterem kultowej piosenki jest „wyimaginowany przyjaciel", który „przyjdzie i uratuje cię przed tobą samym".

Zobacz także: AC/DC wraca po latach na trasę. Gdzie zagrają legendy?

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory