Wytwórnia odrzuciła tytuł piosenki Scorpionsów. Był zbyt kontrowersyjny

REKLAMA
Wydawnictwo muzyczne zajmujące się wypuszczeniem kolejnego albumu Scorpionsów, nie chciało się zgodzić na ich propozycję. Herman Rarebell, były perkusista zespołu, opowiedział w wywiadzie, czemu zwierzchnikom nie spodobał się jego pomysł.
REKLAMA

„Rock You Like a Hurricane" niemieckiego zespołu Scorpions miał mieć inny tytuł. O historii jego zmiany opowiedział były perkusista zespołu Herman Rarebell.

REKLAMA

Utwór jest bezsprzecznie jednym z największych hitów grupy z Hannoweru. Piosenka pochodzi z płyty „Love at First Sting". 27 marca minęło już czterdzieści lat od wydania albumu. Był to dziewiąty studyjny krążek zespołu. Na liście „Love at First Sting" znalazło się 9 kompozycji, między innymi „Rock You Like a Hurricane". W latach 80. stała się „hymnem zespołu".

"Rock You Like a Hurricane" nie był pierwszym wyborem

„Rock You Like a Hurricane" to hit, bez którego nie może się odbyć żaden koncert Scorpionsów. Obok „Wind of Change" jest flagowym numerem formacji. Były perkusista grupy został niedawno zapytany w jednym z wywiadów właśnie o tę piosenkę. Herman Rarebell to współautor tekstu do kompozycji.

W rozmowie dla „Classic Rock" Rarebell mówił między innymi, skąd muzycy czerpali inspirację podczas tworzenia. Wyznał, że na ostateczne brzmienie wpływ miały trasy koncertowe realizowane m.in. z Aerosmith, Foreigner czy Journey.

Zobacz także: Beyonce nagrała cover hitu The Beatles. To myśli o nim McCartney

REKLAMA

Herman Rarebell opowiedział szerzej historię powstania „Rock You Like a Hurricane".

Pomyślałem, że potrzebujemy rockowej piosenki z tekstem, który powinien być zabroniony. Oryginalny tytuł, przynajmniej dla mnie, brzmiał „Fuck You Like A Hurricane". Ludzie z wytwórni spojrzeli na mnie wówczas i powiedzieli, że całkowicie oszalałem – powiedział Rarebell.

Muzyk dodał, że proponowany przez niego tytuł został odrzucony. Był zbyt kontrowersyjny jak na tamte czasy.

Patrząc wstecz, śmieje się z tego. Teraz są piosenki, które w tytułach mają takie słowa, jak „motherfucker" czy „asshole". Wtedy taki utwór nie byłby grany w Ameryce. Teraz mógłbyś wydać „Fuck You Like A Hurricane" i nikogo by to nie obchodziło.

Zobacz także: Kiss podjął zaskakującą decyzję. Legendarny zespół otrzyma za to krocie!

Zadecydowały naciski wytwórni oraz ewentualny skandal medialny. Kultowej dziś piosence nadano łagodniejszy w wydźwięku tytuł.

REKLAMA

Scorpions zagrają na 40. rocznicę albumu

Scorpions zagrają album „Love at First Sting" w Las Vegas z okazji 40-lecia wydania. Pobyt zespołu w mieście zacznie się 11 kwietnia i potrwa do 3 maja. Grupa w ramach wydarzenia wystąpi w Bakkt Theater aż dziewięć razy.

Zobacz także: Wtedy ostatni raz grali w kultowym składzie. Cobain "pożegnał się" tym numerem

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory