Korn i Adidas z kolejną współpracą. Jak wyglądać będzie nowa kolekcja?

REKLAMA
Fani przez wiele lat zastanawiali się, czemu Korn nie podjął współpracy z Adidasem u szczytu popularności. Po czasie w końcu do tego doszło. Pierwszy wspólny projekt zespołu i koncernu odzieżowego został zrealizowany w tamtym roku. Teraz szykuje się powtórka tej sytuacji.
REKLAMA

Wspólna historia marki Adidas i zespołu Korn jest niezwykle ciekawa i sięga jeszcze czasów sprzed wielkiej kariery. Gdy Korn dopiero zaczynał swoją działalność, wokalista Jonathan Davis pracował w jednym ze sklepów firmy.

REKLAMA

Korn bardzo chętnie nosił ubrania Adidasa. Członkowie kapeli pojawiali się w kultowych dresach na koncertach, sesjach zdjęciowych czy w teledyskach.

Korn od zawsze jest związany z Adidasem

Powiązanie zespołu i firmowego giganta stało się jeszcze wyraźniejsze w 1996 roku. Wtedy to formacja wydała swoją drugą płytę zatytułowaną „Life is Peachy". Na samym krążku zaś pojawił się utwór o tytule „A.D.I.D.A.S.".

Zobacz także: Wytwórnia odrzuciła tytuł piosenki Scorpionsów. Był zbyt kontrowersyjny

Co ciekawe tytuł jest akronimem od powtarzanego w refrenie zdania „all day i dream about sex". Piosenka okazała się potem największym hitem całego albumu. W klipie do „A.D.I.D.A.S." Jonathan Davies jest ubrany oczywiście w dres Adidasa (z cekinami) oraz… damską bieliznę.

REKLAMA

Mimo dużego przywiązania członków Korna do marki Adidas nigdy wcześniej nie doszło między nimi do współpracy. Zespół otrzymywał jedynie od firmy darmowe ubrania. Jak na ironię w 1998 roku zespół podpisał kontrakt z rywalem Adidasa, Pumą.

Kultowy zespół i światowa marka znowu razem

Jednak w ubiegłym roku doszło do połączenia sił Korna i Adidasa. Owocem współpracy była pierwsza w historii linia ubrań Adidas sygnowana nazwą „Korn". Wydarzenie to było niezwykle popularne wśród fanów zespołu, którzy niemal natychmiast wykupili wszystkie dostępne w sprzedaży przedmioty.

Zobacz także: Beyonce nagrała cover hitu The Beatles. To myśli o nim McCartney

W maju tego roku zaś ma ukazać się kolejny drop wspólnego merchu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kolekcja ma zawierać skarpetki, czapki, koszulki z krótkim i długim rękawem, błyszczący dres czy buty.

REKLAMA

Zespół powinien w najbliższym czasie zdradzić więcej szczegółów na ten temat.

Zobacz także: Kiss podjął zaskakującą decyzję. Legendarny zespół otrzyma za to krocie!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory