Wyjątkowa akcja polskich fanów Metalliki. "Wchodzimy w to!"

REKLAMA
Wielkimi krokami zbliżają się koncerty Metalliki w Polsce. Będą one zorganizowane z ogromnym rozmachem. Coś szczególnego na tę okazję szykują także polscy fani słynnej amerykańskiej kapeli.
REKLAMA

Członkowie zespołu Metallica to już prawdziwi wyjadacze na muzycznej scenie. Wokalista James Hetfield i perkusista Lars Ulrich powołali tę kapelę do życia w 1981 r.

REKLAMA

Już debiutancka płyta Amerykanów – „Kill 'Em All" – okazała się niezwykle ważna w kontekście rozwoju thrash metalu oraz speed metalu. Kolejne krążki – „Ride the Lightning" z 1984 r., a szczególnie „Master of Puppets" – z dzisiejszej perspektywy są czymś, co sprawiło, że Metallica jest obecnie postrzegana jako ikona heavy metalu i hard rocka.

Cieszy się też dużym powodzeniem od strony komercyjnej. Któż nie zna takich przebojów, jak choćby „Enter Sandman", „Nothing Else Matters" czy „The Unforgiven"?

Metallica. Dwa koncerty w Polsce

Łącznie Metallica ma w swojej dyskografii 11 albumów studyjnych, które rozeszły się na świecie w ogromnym nakładzie ponad 125 mln egzemplarzy. Ostatni krążek, „72 Seasons", miał premierę pod koniec kwietnia zeszłego roku.

Od tamtego czasu zespół jest w trasie promującej ostatnie wydawnictwo. W ramach „M72 World Tour" Amerykanie mają dać do września łącznie 54 koncerty na całym globie. Dwa z nich zagrają w Polsce. Legendarna formacja 5 i 7 lipca wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie.

REKLAMA

Zobacz także: Wtedy ostatni raz grali w kultowym składzie. Cobain "pożegnał się" tym numerem

Polscy fani mają ambitny pomysł

Z okazji rzeczonych występów nad Wisłą polscy fani zespołu Metallica postanowili przyszykować dużą niespodziankę dla swoich ulubieńców. Podczas pierwszego koncertu, 5 lipca, cały PGE Narodowy ma zatopić się… w kolorze żółtym.

Polski fanklub Metalliki o nazwie Overkill.pl organizuje akcję „Żółty Stadion". W założeniu wszyscy fani mają dostać po prostokątnym kawałku żółtej folii, który będą trzymali w górze od momentu wejścia muzyków na scenę aż do końca pierwszej piosenki z setu.

Zobacz także: Wytwórnia odrzuciła tytuł piosenki Scorpionsów. Był zbyt kontrowersyjny

REKLAMA

Ma to stworzyć żółtą taflę. Coś na wzór robienia przez kibiców na meczach piłkarskich gigantycznej flagi Polski z foliowych prostokątów.

To ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne, ale mamy taki głód zrobienia czegoś dla wszystkich polskich fanów i zespołu, że wchodzimy w to! Dlaczego kolor żółty? Tym razem nie chcemy powielać pomysłu z flagą i pragniemy nawiązać do kolorystki ostatniego wydanego albumu zespołu „72 Seasons", jak i całej trasy promującej – tłumaczono w opisie akcji.

Zobacz także: Kiss podjął zaskakującą decyzję. Legendarny zespół otrzyma za to krocie!

Organizatorzy przedsięwzięcia wskazali, że na zrealizowanie akcji i wyprodukowanie folii potrzeba ok. 30 tys. zł, dlatego prowadzą zbiórkę na ten cel. Wszystko wytłumaczyli dokładnie na swojej stronie internetowej.

Plan jest taki, aby rozjaśnić całe trybuny na żółto! Wyobraźcie sobie dookoła 60 tys. żółtych prostokątnych elementów! Przypominamy, że obecna trasa „72 Seasons" jest grana w orientacji 360 stopni. Scena znajduję się na środku płyty stadionu, do tego ma żółte obramowanie i wieże dookoła, które również mienią się w kolorze żółtym. Nawet sam zespół wpisuję się w tę kolorystykę poprzez swoje instrumenty – dodano we wpisie na Facebooku.

To nie pierwsze takie przedsięwzięcie Overkill.pl. W 2008 r. zrobili w ten sposób wielką flagę Polski podczas występu Metalliki na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory