Nie tylko "Sweet Child O' Mine". To on skomponował największe przeboje Guns N' Roses

REKLAMA
Izzy Stradlin świętuje dziś, a mianowicie 8 kwietnia 2024 roku, sześćdziesiąte drugie urodziny. Amerykański muzyk zasłynął przede wszystkim jako gitarzysta Guns N' Roses. Jego odejście z legendarnej formacji wiązało się z niemałymi emocjami. Nie do wiary, jak potoczyła się jego kariera.
REKLAMA

8 kwietnia 1962 roku na świat przyszedł Izzy Stradlin, a właściwie Jeffrey Dean Isbell. Amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor jest odpowiedzialny za powstanie jednej z najbardziej popularnych formacji hardrockowych w historii muzyki – Guns N’ Roses. Już w młodości pasjonował się twórczością Boba Dylana, a także takimi zespołami, jak Pink Floyd czy Led Zeppelin.

REKLAMA

Zobacz także: Korn i Adidas z kolejną współpracą. Jak wyglądać będzie nowa kolekcja?

Guns N’ Roses zapisał się w historii muzyki

Pomimo tego największy wpływ na upodobania muzyczne młodego Stradlina wywarła babcia ze strony ojca, która grała na perkusji. Ponadto kobieta, razem z bliskimi przyjaciółmi, współtworzyła swingowy zespół jazzowy. Nic zatem dziwnego, że zafascynowany nastolatek poprosił rodziców o kupno zestawu perkusyjnego. Zaskakujące, jak potoczyła się jego kariera.

Zobacz także: Sebastian Riedel zastąpił Macieja Balcara. Wielka zmiana z okazji 45-lecia Dżemu

Chociaż początki Guns N’ Roses przypadają dopiero na wczesne lata 80., Izzy Stradlin poznał Axla Rose’a jeszcze w szkole średniej. Jak przystało na początkujące gwiazdy rock’n’rolla, muzycy zaczynali swoją przygodę w garażach, grając covery. Ich droga rozeszła się, kiedy Stradlin, w pogoni za wielką sławą, przeniósł się do Los Angeles.

REKLAMA

Początkowo w „mieście aniołów" próbował swoich sił jako perkusista. Grał między innymi w takich formacjach, jak Naughty Women oraz The Atoms. Dopiero w zespole Shire pierwszy raz wziął do rąk gitarę.

Zobacz także: Wyjątkowa akcja polskich fanów Metalliki. "Wchodzimy w to!"

Izzy Stradlin skomponował nie tylko „Sweet Child o’ Mine"

W 1983 roku Stradlin wspólnie z Axlem założyli Hollywood Rose, który dwa lata później — ze względu na fuzję z członkami LA Guns — przekształcił się w Guns N’ Roses. To właśnie w tym okresie Izzy dał się poznać jako główny kompozytor przebojów legendarnej formacji i to on odpowiedzialny jest za takie przeboje jak „Sweet Child o’ Mine", „Paradise City ", a także „Don’t Cry".

Narastające konflikty w grupie i problemy z używkami pozostałych muzyków sprowokowały decyzję o odejściu z Guns N’ Roses w 1991 roku. Izzy Stradlin był członkiem kultowej formacji niecałą dekadę, mimo tego jego przeboje wciąż rozbrzmiewają w największych rozgłośniach radiowych.

REKLAMA

Posłuchaj przeboju "Sweet Child O’ Mine":

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory