Utwór Eltona Johna w metalowej wersji? To zrobiła Metallica

REKLAMA
W katalogu muzycznym Eltona Johna znajdziemy wiele klasyków. Ostatnio jeden z nich... w metalowej wersji zagrała Metallica. I zrobiła to przed samym legendarnym muzykiem.
REKLAMA

77-letni Elton John działa w muzyce od ponad pół wieku. Ma na koncie 31 płyt, które rozeszły się w ok. 300 mln egzemplarzy. Uznany wokalista, pianista i kompozytor jest autorem licznych ponadczasowych kompozycji. Niedawno jedną z nich na warsztat wzięła… Metallica.

REKLAMA

Elton John w metalowej wersji? Jak najbardziej!

W poniedziałek 8 kwietnia w amerykańskiej telewizji wyemitowano koncert specjalny z 20 marca, podczas którego celebrowano twórczość duetu Elton John i Bernie Taupin. Na widowni, w pierwszym rzędzie, nie mogło oczywiście zabraknąć samych zainteresowanych.

Elton John i Bernie Taupin przyglądali się występom gości. Na scenie DAC Constitution Hall w Waszyngtonie hołd Brytyjczykom oddali m.in. Annie LennoxJoni Mitchell, a także Metallica.

Zobacz także: Korn i Adidas z kolejną współpracą. Jak wyglądać będzie nowa kolekcja?

Słynna amerykańska heavy metalowa grupa wykonała w swoim stylu cover „Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding" – utworu wydanego na siódmym albumie Eltona Johna – „Goodbye Yellow Brick Road" z 1973 r. W sieci można obejrzeć nagrania z tego występu.

REKLAMA
 

Fani w komentarzach nie kryli podziwu. Niektórzy stwierdzili nawet, że „preferują wersję Metalliki".

„Oglądałam to z moją mamą, wielką fanką Eltona, i pokochała wersję Metalliki. Stwierdziła nawet, że może być lepsza od oryginału"; „Wow. Ile trzeba mieć pewności siebie, żeby wykonać cover na oczach siedzącego w pierwszym rzędzie autora oryginału. Niesamowite"; „To było oszałamiające"; „Fantastyczne"; „Widać, że Elton John świetnie się bawił, słuchając ich" – pisali internauci.

Zobacz także: Wyjątkowa akcja polskich fanów Metalliki. "Wchodzimy w to!"

Elton wysoko ceni Metallikę

Jedna z osób w komentarzu pod powyższym nagraniem przypomniała: „To chwalebne. Elton John kocha Metallikę i to był niesamowity sposób na odwzajemnienie miłości". 

REKLAMA

Brytyjczyk bowiem w przeszłości bardzo ciepło wypowiadał się o amerykańskich ikonach ciężkich brzmień. Nagrał nawet z Miley Cyrus cover ich przeboju „Nothing Else Matters" w ramach projektu „The Metallica Blacklist".

Zobacz także: Nie tylko "Sweet Child O' Mine". To on skomponował największe przeboje Guns N' Roses

Co więcej, brytyjski gwiazdor ocenił w „The Howard Stern Show", że wyżej wspomniany utwór to dla niego „jedna z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek napisano".

Ona się nie zestarzeje. Nie mogłem się doczekać, aż ją zagram. Ma doskonale zbudowaną dramaturgię, progresję akordową, melodie, zmiany metrum. Metallica należy do najlepszych zespołów. Nie można jej zdefiniować (…). To umuzykalniony zespół. Mają nie tylko heavymetalowe numery, ale też piękne piosenki. Ta jest bardzo melodyjna, jest zaje***** kapela.
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory