Polak stworzył teledysk do utworu Linkin Park. Jego praca została doceniona

REKLAMA
Na zeszłorocznej reedycji płyty "Meteora" Linkin Park zamieścił kilka niepublikowanych wcześniej kawałków sprzed 20 lat. Jeden z nich, "Lost", trafił do sieci wraz z teledyskiem, który obejrzało ponad 80 mln osób. Współtwórcą tego klipu był Polak. Teraz jego praca została doceniona przez kolegów z branży.
REKLAMA

Linkin Park to zespół, o którym w XXI w. słyszał niemal każdy. Amerykańska formacja, łącząca nu metal z rap rockiem, szturmem weszła do branży w 2000 r. wraz z pierwszym wydawnictwem „Hybrid Theory".

REKLAMA

Od tego czasu grupa wydała łącznie siedem płyt, które rozeszły się w ponad 100 mln egzemplarzy. Stworzyła wiele światowych przebojów na czele z „In the End", „What I’ve Done", „Burn It Down", „Numb", „Breaking the Habit" czy „Crawling".

Linkin Park świętował 20. rocznicę krążka „Meteora"

Linkin Park zawiesił działalność w 2017 r. po samobójczej śmierci wokalisty Chestera Benningtona. Jednak ostatnio Mike Shinoda, Brad Delson, Dave Farrell, Joe Hahn i Rob Bourdon nie mogli przejść obojętnie obok pewnej ważnej rocznicy grupy.

W zeszłym roku drugi album dwukrotnych zdobywców Grammy skończył 20 lat. Z okazji okrągłego jubileuszu Amerykanie wypuścili w kwietniu 2023 r. reedycję tego klasyka.

Wydawnictwo reklamowane jako „Meteora20" wzbogacono o wiele rarytasów, takich jak nagrania koncertowe i kilka niepublikowanych wcześniej kompozycji, pochodzących z sesji nagraniowych sprzed dwóch dekad. Mowa m.in. o „Lost" czy „Fighting Myself".  

REKLAMA

Pierwsza z tych piosenek ukazała się dwa miesiące przed wydaniem deluxe „Meteory" jako główny singiel. Okazała się wielkim sukcesem i szybko zadomowiła się na szczycie notowania Billboard Rock & Alternative Airplay.

Zobacz także: Utwór Eltona Johna w metalowej wersji? To zrobiła Metallica

Nagroda dla Polaka za teledysk do „Lost"

Linkin Park opublikował „Lost" wraz z animowanym teledyskiem, utrzymanym w stylistyce anime. Jego autorami są Polak Maciej Kuciara i amerykańska artystka wizualna o pseudonimie Pplpleasr.

 

Zobacz także: Pol'and'Rock Festival. Znamy kolejnych artystów. Wystąpi legendarny zespół

REKLAMA

Wyżej wspomniana dwójka doczekała się wyróżnienia. Klip do „Lost" nagrodzono bowiem podczas gali Webby Awards statuetką Best Animated Video.

Kuciara to bardzo doświadczony i ceniony ilustrator i twórca wizualizacji do gier oraz filmów. Współpracował z takimi gigantami, jak Naughty Dog, CD Project RED, Marvel, Warner Bros, Fox, a także Universal Pictures.

Zobacz także: Nie tylko "Sweet Child O' Mine". To on skomponował największe przeboje Guns N' Roses

Czy powrót słynnej grupy jest możliwy?

Fani zastanawiają się, czy Linkin Park wróci jeszcze do koncertowania i nagrywania nowej muzyki. Kilka lat temu Mike Shinoda nie wykluczał takiego rozwiązania, ale twierdził, że na razie to jedynie rozważania, a nie konkrety.

REKLAMA

Tymczasem niedawno na antenie radia KCAL 96.7, znający się z członkami grupy Jay Gordon z formacji Orgy, stwierdził:  

Będzie im trudno bez Chestera, ale zobaczymy. Słyszałem, że mają teraz wokalistkę. Tak przynajmniej słyszałem. 

Jednak niedługo po tym, jak jego słowa poszły w eter i wywołały w sieci zamieszanie, wycofał się z nich. Zastrzegł na Facebooku, że „wyjęto je z kontekstu".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory