Następny sukces Maneskin! Włosi dokonali tego drugi raz

REKLAMA
M?neskin w ostatnich latach bezsprzecznie należy do najpopularniejszych zespołów na świecie. Co chwilę odhacza kolejne osiągnięcia. Teraz może dopisać sobie kolejne.
REKLAMA

Światowa kariera, istniejącego od ośmiu lat, zespołu Måneskin ruszyła z kopyta w 2021 r. dzięki wygranej w Eurowizji. Od tego czasu włoska rockowa kapela spotkała się tak z ogromnym sukcesem komercyjnym, jak i artystycznym. Ma na koncie choćby nagrody MTV VMA oraz nominacje do Grammy.

REKLAMA

Przez ostatnie trzy lata zespół bił kolejne rekordy popularności z takimi kawałkami, jak „I Wanna Be Your Slave", „Supermodel", „The Loneliest", „Gossip", „Baby Said" czy „Honey (Are You Coming?)".

Zobacz także: Polak stworzył teledysk do utworu Linkin Park. Jego praca została doceniona

Måneskin po raz drugi w „klubie miliarda" na Spotify

Jednak to nie za sprawą żadnej z powyższych kompozycji Måneskin trafił do zacnego grona, określanego „klubem miliarda" na Spotify. Po raz pierwszy przekroczył miliard odtworzeń na tej popularnej platformie streamingowej dzięki swojemu coverowi „Beggin’" – utworu The Four Seasons z 1967 r.

Włosi dołączyli z „Beggin’" do takich klasyków, jak „Sweet Child O’ Mine" Guns N’ Roses czy „Here Comes the Sun" The Beatles dwa lata temu. Teraz Spotify poinformował, że Måneskin ponownie znalazł się w Billions Club. To za sprawą ich własnej piosenki „I Wanna Be Your Slave". Znajduje się ona na wydanej w 2021 r. drugiej płycie formacji, „Teatro d’ira: Vol. I".

REKLAMA

Zobacz także: Utwór Eltona Johna w metalowej wersji? To zrobiła Metallica

Jakie plany mają Włosi? Na pewno wystąpią w Polsce

W styczniu media obiegły niepokojące dla fanów Måneskin wieści. Włoski magazyn „Chi" donosił, że muzycy formacji mieliby zrobić sobie przerwę od wspólnego nagrywania po to, by skupić się na projektach solowych.

 

Zobacz także: Pol'and'Rock Festival. Znamy kolejnych artystów. Wystąpi legendarny zespół

Według gazety przerwa ta miałaby rozpocząć się po serii koncertów latem tego roku. Włosi wciąż nie odnieśli się do informacji o tymczasowym zawieszeniu działalności. Wiadomo jednak, że w najbliższych miesiącach rzeczywiście wystąpią na kilku festiwalach. 

REKLAMA

Måneskin zagra m.in. w Polsce. Dokładniej w Gdyni, podczas Open’er Festival 2024. Pojawi się na głównej scenie imprezy w środę 3 lipca.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory