Mark Knopfler wraca z kolejnym albumem. "One Deep River" ukaże się 12 kwietnia

REKLAMA
Mark Knopfler, legenda muzyki rockowej i uznany gitarzysta, nie tak dawno ogłosił wydanie swojego nowego singla "Two Pairs of Hands". Utwór ten stanowił trzecią, a zarazem ostatnią zapowiedź jego nadchodzącego albumu zatytułowanego "One Deep River", który ma premierę w piątek 12 kwietnia.
REKLAMA

"One Deep River" będzie dziesiątym solowym albumem brytyjskiego muzyka. 5 lutego Knopfler opublikował na YouTube pierwszy z trzech filmów zza kulis, pokazujących jego i zespół, pracujących nad albumem. W filmie widać udział takich muzyków, jak Guy Fletcher, John McCusker, Michael McGoldrick i Greg Leisz. Pierwszą część znajdziesz >TUTAJ, drugą >TUTAJ, a trzecią >TUTAJ.

REKLAMA

Zobacz także: Trasa koncertowa The Rolling Stones tuż-tuż. Fanów nurtuje jedna kwestia

Dziesiąty solowy album Knopflera

Pierwsze trzy single z albumu to "Ahead of the Game" (wydany 24 stycznia), "Watch Me Gone" (wydany 22 lutego) oraz, wspomniany wcześniej, "Two Pairs of Hands" (wydany 27 marca). Po albumie pojawi się też samodzielny minialbum z okazji Record Store Day, zatytułowany "The Boy".

„One Deep River" będzie już dziesiątym solowym albumem Knopflera, a fani artysty mogą skorzystać z przedsprzedaży, która jest już dostępna. Dodatkowo płyta będzie do wygrania w Rock Radiu od 15 kwietnia w Rockandrollowcu Dnia! Trzy single dają przedsmak tego, czego można spodziewać się po tym wyczekiwanym wydawnictwie. 

 

Przygoda w Dire Straits

Knopfler, znany przede wszystkim jako lider zespołu Dire Straits, odnosił sukcesy już w latach 80., kiedy to jego przeboje, takie jak „Sultans Of Swing", „Money For Nothing" czy „Romeo And Juliet" podbiły listy przebojów na całym świecie.

REKLAMA

Po rozwiązaniu Dire Straits w 1995 roku, Knopfler kontynuował swoją karierę solową, wydając dziewięć albumów i nieprzerwanie zachwycając publiczność na koncertach. Grał także z różnymi zespołami, przede wszystkim z Notting Hillbillies, i artystami, między innymi z Chetem Atkinsem, Erikiem Claptonem, Tiną Turner, Bobem Dylanem, Philem Lynottem, B.B Kingiem, Philem Collinsem, Stingiem.

Oprócz swojej kariery solowej, Knopfler był także aktywny jako kompozytor muzyki filmowej, tworząc ścieżki dźwiękowe do wielu znanych produkcji, takich jak „A Shot at Glory", „Wag the Dog" czy "The Princess Bride".

 

Zobacz także: Następny sukces Maneskin! Włosi dokonali tego drugi raz

Wielokrotnie doceniany i nagradzany

Mark Freuder Knopfler, urodzony 12 sierpnia 1949 roku w Glasgow, to brytyjski gitarzysta, kompozytor i wokalista. Choć jest leworęczny, gra na gitarze praworęcznie. Jest znany z tego, że używa palców zamiast kostki do gry. Do tej pory Knopfler sprzedał ponad 100 milionów płyt, zarówno jako lider Dire Straits, jak i w ramach swojej kariery solowej. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie w Leeds i posiada trzy honorowe doktoraty muzyczne, nadane przez różne uniwersytety.

REKLAMA

Jego talent był doceniony przez królową brytyjską, która uhonorowała go Orderem Imperium Brytyjskiego, oraz przez środowisko muzyczne, które przyznało mu prestiżową nagrodę im. Ivora Novello za całokształt twórczości w 2012 roku. Wszechstronność i talent muzyka zostały też docenione przez magazyn Rolling Stone, który umieścił go na 27. miejscu listy najlepszych gitarzystów wszech czasów w 2003 roku oraz na 44. pozycji w liście z 2011 roku.

 

Artysta odwiedził Polskę wielokrotnie, dając niezapomniane koncerty w różnych miastach, w tym w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

Zobacz także: Polak stworzył teledysk do utworu Linkin Park. Jego praca została doceniona

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory