Legendy lat 80. zagrają w Polsce! [DATA, BILETY]

REKLAMA
Legendarna brytyjska formacja ponownie pojawi się w Polsce. Po 14 latach przerwy The Cult znowu wystąpią nad Wisłą. Za kilka dni rusza oficjalna sprzedaż biletów. Wiemy gdzie i kiedy zagrają!
REKLAMA

Fani zespołu The Cult przeżyją swoje święto latem tego roku. Ostatni koncert grupy w naszym kraju odbył się w sierpniu 2010 roku. Wtedy to formacja zagrała w warszawskiej Stodole w ramach Open Mind Festival, którego byli główną gwiazdą.

REKLAMA

The Cult to brytyjski zespół rockowy założony w 1983 roku w Bradford. Początkowo grupa nazywała się Southern Death Cult. Jednak wraz z czasem nazwa stopniowo ulegała skróceniom. Najpierw została zredukowana do Death Cult, aż finalnie pozostawiono jedynie człon Cult.

Zobacz także: Niech żyje rock'n'roll! 60 lat temu świat usłyszał o The Rolling Stones

Grupa zyskała ogromną popularność w Wielkiej Brytanii. Ich styl określany jest jako post-punk z elementami muzyki gotyckiej. Ich największy hit „She Sells Sanctuary" przyniósł im sławę na Wyspach. W kolejnych latach The Cult zaczęli podbijać również m.in. amerykańską scenę muzyczną.

W drugiej połowie lat 80. święcili swoje największe triumfy za sprawą płyt „Love", „Electric" oraz „Sonic Temple". Jednak na przełomie XX i XXI wieku The Cult kilkukrotnie zawieszali działalność. Ostatecznie wznowili działalność w 2006 roku i grają do teraz.

REKLAMA

Zobacz także: Największy hit Nickelback w nowej odsłonie. Wszystko za sprawą... znanego wykonawcy country

Koncert The Cult - gdzie i kiedy?

Już 30 lipca 2024 roku The Cult zagra w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. W poprzednich latach grupa z Ianem Astburym na czele odwiedziła nasz kraj dwukrotnie. Najpierw w 2006 roku, wtedy to dali koncert również w Warszawie, lecz w klubie Proxima.

Koncert okazał się wtedy ogromnym sukcesem sprzedażowym. Klub był wypełniony po brzegi. Ścisk i spóźnione wejście zespołu na scenę, nie przeszkadzał jednak fanom The Cult świetnie się bawić.

Natomiast drugi koncert odbył się cztery lata później we wspomnianej wcześniej Stodole.

REKLAMA

Oficjalna sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 19 kwietnia o godzinie 10 rano. Wejściówki dostępne będą od 219 złotych. Zakupu można będzie dokonać na stronie internetowej www.winiarybookings.pl.

Zobacz także: Były gitarzysta Deep Purple wskazał zespół wszech czasów. Zaskakujący wybór!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory