T.Love zaskoczył fanów! Wrócili do samych początków

REKLAMA
Wśród najbardziej legendarnych zespołów w Polsce nie sposób nie wymienić T.Love. Formacja, która na początku nazywała się Teenage Love Alternative, istnieje od ponad czterech dekad i ma na koncie mnóstwo przebojów. Teraz Muniek Staszczyk wraz z kolegami sprawił fanom nie lada niespodziankę.
REKLAMA

Bez cienia wątpliwości T.Love jest w powszechnej świadomości Polaków postrzegany jako zespół kultowy. Nic w tym dziwnego. Muzycy kapeli należeli do tych, którzy formowali rodzimą kulturę punkrockową lat 80.

REKLAMA

Przez dekady grupa zapisała się w historii rodzimej szeroko pojętej muzyki rockowej 13 świetnymi płytami i mnóstwem przebojów. Wszyscy, bez względu na pokolenie, z którego się wywodzą, znają w końcu takie piosenki jak „Warszawa", „Chłopaki nie płaczą", „King", „Nie, nie, nie", „Ajrisz" czy „Stokrotka". Wyróżniają się one nie tylko brzmieniem, ale też błyskotliwymi tekstami.

Zobacz także: Lady Pank to tylko ułamek. Borysewicz współpracował z najlepszymi

Muniek Staszczyk wraca do korzeni

Na przestrzeni lat T.Love przeszedł sporo zmian personalnych. Wokalista i autor tekstów, Muniek Staszczyk, to jedyny muzyk, który jest z tą formacją od samego początku aż do dziś. Był więc jednym z tych, którzy powołali ją do życia w 1982 r.

Z początku kapela funkcjonowała jako Teenage Love Alternative i pod tym szyldem wydała dwa pierwsze krążki koncertowe. To właśnie za sprawą frontmana w 1986 r. grupę przemianowano na T.Love. Teraz, po latach, formacja zrobiła ukłon w kierunku swoich początków.

REKLAMA

Zobacz także: Hetfield z nowym tatuażem. Tusz zmieszał z prochami Lemmy'ego

T.Love pokazał teledysk i nową wersję klasyka

Jeszcze w czasach, kiedy T.Love działał jako Teenage Love Alternative, powstał utwór „Imperium". Teraz, po czterech dekadach, piosenka ze względu na swoje ponadczasowy tekst doczekała się nowej aranżacji i teledysku.

Pod klipem zamieszczonym w serwisie YouTube wskazano, że do nagrania nowej wersji „Imperium" Muniek Staszczyk zaprosił muzyków z częstochowskiej sceny. Dzięki temu powstał projekt Muniek i NieTacyŚwięci.

Zobacz także: Courtney Love ostro podsumowała współczesne gwiazdy. "Nie jest ważna"

REKLAMA
Choć piosenka skończyła 40 lat, pozostaje przeraźliwie aktualna. Właśnie z uwagi na wciąż obowiązujące przesłanie „Imperium", Muniek Staszczyk i Darek Zając, autorzy numeru, postanowili nagrać nową jego wersję. Do realizacji zaproszono muzyków częstochowskiej sceny, a projekt nazwano Muniek i NieTacyŚwięci. Na zupełnym luzie, bez większych planów, w imię podwórkowej zasady „będzie nie będzie-będą łabędzie", powstał właśnie singiel „Imperium" – napisano w opisie.

Rzeczony klip możecie obejrzeć poniżej:

 

Zobacz także: Niech żyje rock'n'roll! 60 lat temu świat usłyszał o The Rolling Stones

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory