Brylowały w popularnych teledyskach lat 90. Jedna z nich to córka lidera Aerosmith

REKLAMA
"Get a Grip" ukazał się dokładnie trzydzieści jeden lat temu. To właśnie za sprawą jedenastego krążka zespół Aerosmith na dobre zapisał się na kartach historii rocka. Trzy słynne teledyski do piosenek z jedenastego albumu wylansowały idolki nastolatków w latach 90.
REKLAMA

Ponad trzy dekady temu światło dzienne ujrzał kultowy dziś krążek – „Get a Grip". Jedenasty album studyjny Aerosmith osiągnął spektakularny sukces w branży muzycznej. Rockmani opublikowali wydawnictwo 20 kwietnia 1993 roku i właśnie wtedy świat pierwszy raz usłyszał wielkie przeboje amerykańskiej grupy. Wśród piętnastu piosenek znalazły się ponadczasowe „Crazy", „Livin’ on the Edge", a także „Amazing".

REKLAMA

Zobacz także: Lady Pank to tylko ułamek. Borysewicz współpracował z najlepszymi

Aerosmith zapisał się w historii dzięki „Get a Grip"

Amerykańscy rockmani połączyli swoje siły już w drugiej połowie lat 60. Początkowo grywali jako Jam Band, jednak po przeprowadzce do Bostonu zmienili nazwę na dziś doskonale znane Aerosmith. Pod taką samą nazwą w 1973 roku ukazała się debiutancka płyta formacji, która rozeszła się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy.

Na przestrzeni lat wylansowali głośne „Get Your Wings", „Draw the Line" czy też „Permanent Vacation", jednak to „Get a Grip" z czasem stał się najlepiej sprzedającym albumem Aerosmith. Krążek osiągnął rekordową liczbę sprzedaży płyt, a mianowicie – 20 milionów kopii. Ponadto dwa single z jedenastego wydawnictwa zdobyły nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ rockowy — w 1993 roku, a następnie 1994 roku.

Zobacz także: T.Love zaskoczył fanów! Wrócili do samych początków

REKLAMA

Wzdychały do nich miliony. Alicia Silverstone i Liv Tyler olśniewały w „Crazy"

Poza legendarnymi przebojami płyta „Get a Grip" wyróżniała się słynnymi do dziś klipami. W aż trzech teledyskach Aerosmith wystąpiła siedemnastoletnia Alicia Silverstone. Za sprawą tryptyku wyreżyserowanego przez Marty’ego Callnera amerykańska aktorka i modelka stała się idolką nastolatków. Obecnie znana jest między innymi z filmów „Clueless" oraz „Zauroczenie". W wideoklipie do „Crazy" gwieździe towarzyszyła również córka Stevena Tylera — zjawiskowa Liv Tyler.

Posłuchajcie przeboju „Crazy":

 

Zobacz także: Jon Bon Jovi wciąż nie doszedł do siebie po operacji. "Nie muszę być grubym Elvisem"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory