Album, który zapewnił im sławę. The Rolling Stones znaleźli się na szczycie

REKLAMA
23 kwietnia swoje 53 urodziny obchodzi jeden z najpopularniejszych albumów The Rolling Stones. "Sticky Fingers" został wydany w 1971 roku i do dziś robi furorę. Utwory, które się na nim znalazły, zapewniły zespołowi niebywałą popularność, a dziś noszą już miano kultowych.
REKLAMA

The Rolling Stones to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych na całym świecie. Przez lata swojej działalności grupa sprzedała ponad 240 mln płyt! W swoim dorobku artystycznym Stonesi mają aż 121 singli! Do tego osiągnięcia należy także doliczyć 25 albumów studyjnych i 13 koncertowych.

REKLAMA

Zobacz także: Ta piosenka Lady Pank nie spodobała się Służbie Bezpieczeństwa. "To był ewidentny komentarz"

Grupa The Rolling Stones została założona w 1962 roku w Londynie. Prawie 10 lat później powstał wspominany dziś album „Sticky Fingers", który przyniósł zespołowi spory rozgłos na arenie międzynarodowej.

Album Sticky Fingers ma już 53 lata

23 kwietnia 1971 roku The Rolling Stones wydał w Wielkiej Brytanii swój kultowy już album zatytułowany „Sticky Fingers". Na płycie znalazły się m.in. takie utwory jak z „Brown Sugar"„Sway" czy też doskonałe „Wild Horses". Album został okrzyknięty jednym z najlepszych w historii i dotarł na same szczyty list przebojów. Krytycy uznali, że znajduje się na nim prawdziwa esencja rockowej muzyki.

Zobacz także: Policja o mało nie przeszkodziła w nagraniu tego hitu. "Nie zdawałem sobie sprawy, co się dzieje"

REKLAMA

Oprócz znakomitej muzyki, jaka znalazła się w albumie, istotną, a także przez moment kontrowersyjną kwestią, była okładka „Sticky Fingers". Album ukazał w wersji ze słynnym zdjęciem blisko ustawionej w kadrze postaci w dżinsach. Wielu myślało, że fotografia przedstawia krocze samego Micka Jaggera! Osoba na zdjęciu do dziś pozostaje jednak anonimowa. Autorem okładki był Andy Warhol. Za jej projekt miał otrzymać podobno 15 tysięcy dolarów. W 2003 album został sklasyfikowany na 63. miejscu listy 500 albumów wszech czasów dwutygodnika „Rolling Stone".

Zobacz także: Po śmierci męża musiała mierzyć się z ogromem nienawiści. "Zupełnie nowy poziom"

Proces tworzenia albumu wcale nie był łatwy. W tym czasie zespół The Rolling Stones musiał walczyć w sądzie o swoje prawa. Były manager grupy Allan Klein przywłaszczył sobie prawa do ich piosenek. Stonesi pozwali go na prawie 30 milionów dolarów! Ostatecznie sprawa zakończyła się ugodą wartą tylko 2 miliony.

Ostatnie działania The Rolling Stones 

Najnowszym albumem studyjnym zespołu jest „Hackney Diamonds". To już dwudziesty czwarty krążek The Rolling Stones. Swoją premierę miał stosunkowo niedawno. Wydany został bowiem 20 października 2023. Swój wkład w album mieli: Elton John, Paul McCartney, a także Bill Wyman oraz Lady Gaga i Stevie Wonder. Ich głosy możemy usłyszeć na płycie. W Polsce album osiągnął status złotej płyty.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory