52 lata temu zapytał o to Jaggera. Błyskotliwa riposta legendy

REKLAMA
Jak powszechnie wiadomo, Mick Jagger to legenda i lider równie legendarnego The Rolling Stones. Gdy miał 29 lat udzielił wywiadu, w którym dziennikarz zadał mu nieco prowokacyjne pytanie. Tak skwitował go wokalista i jak się po latach okazało - miał wtedy stuprocentową rację!
REKLAMA

Mick Jagger jest w powszechnej świadomości wszystkich słuchaczy. Zarówno o nim, jak i o The Rolling Stones słyszał każdy. Kilka dekad wcześniej zdarzały się nieco sceptyczne głosy, co do jego przyszłej kariery. Jeden z dziennikarzy zapytał o to muzyka podczas wywiadu. Ten w błyskotliwy sposób mu odpowiedział. Teraz dobrze wiemy, że wypowiedział wówczas, w pewnym sensie, prorocze słowa.

REKLAMA

Zadał to pytanie Jaggerowi. Tak odpowiedział artysta

W 1972 roku Mick Jagger miał gościł w programie "The Dick Cavett Show". Był to jeden z najpopularniejszych ówcześnie talk-shows. Nadawano go w latach 1968-1986. Później pojawiał się na antenie jedynie czasami. Kiedy lider The Rolling Stones w nim zawitał, świeżo skończył 29 lat.

Zobacz także: Brian May z Queen wskazał najlepszy riff. "Jest nie do pobicia"

To właśnie wiek muzyka był powodem pytania prowadzącego. Zapytał się: "Czy wyobrażasz sobie siebie w wieku 60 lat, robiącego to, co robisz teraz?". Mick Jagger po chwili odparł: "Tak, z łatwością". Publiczność zgromadzona w studiu nie mogła powstrzymać się od śmiechu.

Dick Cavett jednak na tym nie poprzestał. Zaczął dopytywać dalej: "Naprawdę? Będziesz wychodził na scenę z laską i ruszał się tak, jak się ruszasz?" Prowadzący nie musiał czekać na następną odpowiedź. Mick Jagger zripostował:

REKLAMA
Jest wiele osób, które to robią w wieku 60 lat. Uważam, że to trochę dziwne, ale sprawia im to przyjemność. Marlene Dietrich nadal występuje, a ma ponad 60 lat.

Zobacz także: Ann Wilson nienawidzi tego przeboju. Święcił triumfy na początku lat 90.

 

Prorocze słowa lidera The Rolling Stones. W takiej jest formie

Obecnie Mick Jagger ma 80 lat. Jak widać, odpowiadając na pytanie Dicka Cavetta, miał wtedy sto procent racji. Zachwycał na scenie nie tylko po sześćdziesiątce, ale i później. Co więcej, w 2023 roku ukazał się nowy album The Rolling Stones. Muzycy wyruszyli niedawno w trasę koncertową, mającą na celu jego promocję.

Nadal widać, że Mick Jagger jest w świetnej formie. Nie ustępuje na krok młodszym wykonawcom. Legendarny muzyk cały czas pokazuje, że wiek to tylko liczba. Publiczność, która śmiała się podczas wywiadu trochę się przeliczyły. Jak to się mówi: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Zobacz także: Zwycięzca "The Voice" coveruje Ozzy'ego Osbourne'a. "Totalna miazga"

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory